Selim Arda Ermut kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başkanlığını yaptığı Varlık Fonu'nda Yönetim Kurulu Üyesi olan Selim Arda Ermut kimdir? Hangi görevlerde bulundu? Kaç yaşında nereli?

SELİM ARDA ERMUT KİMDİR?

Arda Ermut 1980 yılında dünyaya geldi. Eğitim hayatını 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olarak tamamlayan Arda Ermut 2005 yılında Başbakanlık İstanbul Ofisi'nde Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olarak göreve başladı.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi eski Başkanı olan Selim Arda Ermut, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2005 yılında Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri oldu. 2005 yılında Uzman olarak katıldığı Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nda çeşitli yöneticilik görevlerinin ardından 2015’te Başkanlığa atanmıştır. Bu görevlerinde Türkiye’ye çeşitli uluslararası doğrudan yatırımların kazandırılmasında rol oynayan Ermut, 2015-2019 yılları arasında Viyana Ekonomik Forumu'nda ve Dünya Yatırım Ajansları Birliği’nde (WAIPA) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Türk Hava Yolları ve Türkiye Basketbol Federasyonu’nda da Yönetim Kurulu Üyesi olan Ermut, Eylül 2018’de TVF Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığından istifa eden Berat Albayrak'la birlikte Selim Arda Ermut'un da Türkiye Varlık Fonu'ndaki görevi sona erdi.

- Milli Gazete, Biyografi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5758581/selim-arda-ermut-kimdir