Kanal İstanbul rafa kalkacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Ekonomideki kötü gidişat VE borç yükünün fazla olmasından dolayı vatandaştan alınan vergilerin üretim ekonomisine geçiş için kullanılmasının önemine değinen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun da sık sık dile getirdiği Kanal İstanbul projesinin rafa kaldırılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da son günlerde yaptığı açıklamalarla yeniden gündeme gelen 'Kanal İstanbul Projesi'yle ilgili "Önümüzde en büyük proje, benim çılgın projem dediğim Kanal İstanbul projesidir." dedi.

"ÖNÜMÜZDEKİ EN BÜYÜK İŞ BENİM ÇILGIN PROJEM"

Cuma namazı sonrası gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Kanal İstanbul projesiyle ilgili gelen sorulara da cevap verdi.  Erdoğan 'Kanal İstanbul Projesi'nin ihale safhasına geldiğini belirtirken "Önümüzde en büyük proje, benim çılgın projem dediğim Kanal İstanbul projesidir. Şu anda, Kanal İstanbul projesiyle ilgili de  yoğun bir şekilde talepler artıyor" diye konuştu.

"YATIRIMLARIMIZDA DURMA SÖZ KONUSU DEĞİL"

 Yatırımların durdurulmasıyla alakalı beklentiler hakkında da konuşan Erdoğan Kanal İstanbul projesinin ihale safhasında olduğunu belirtti.

Erdoğan konuşmasın devamında şunları söyledi

"Dikkat ederseniz, şu an itibarıyla bizim yatırımlarımızda durma söz konusu değil. Yatırımlarımız altyapı - üstyapı olarak devam ediyor. Bunların içerisinde dikkate değer 1 numaralı proje Kanal İstanbul projesidir.Projenin mimari boyutu hazırdır. Bunun yanında teknik bütün boyutlar hazırdır. Artık işin ihale safhasına gelmiştir. Bu görüşmeleri de Ulaştırma Bakanlığımızla biz şu an Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızı birleştirerek bu işi beraber yürüteceksiniz dedim.Kanal İstanbul projesiyle İstanbul çok daha farklı bir görünüme ve uluslararası anlamda da çok daha farklı bir güce ulaşacaktır. " ifadelerini kullandı

,

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5757544/kanal-istanbul-rafa-kalkacak-mi-cumhurbaskani-erdogan-acikladi