YouTube'da video bölümleri yapay zekayla otomatik eklenecek

YouTube oluşturulan içeriklerde etkinleştirilen video bölümleri kullanıcıların daha fazla etkileşim sağlıyor. YouTube tarafından da önerilen video bölümleri içerik üreticiler tarafından büyük bir zahmetle oluşturuluyor. YouTube, video bölümlerine yapay zekalı çözüm getirdi. YouTube, yapay zeka tarafından oluşturulan otomatik video bölümlerini test ettiğini açıkladı.

TESTLER BAŞLADI

YouTube tarafından yapılan açıklamada, insanların video bölümleri olan videolarda gezinmesini kolaylaştırmak istediklerini, bu nedenle otomatik olarak video bölümleri eklemeyi denediklerini söyledi. Şirket, otomatik olarak video bölümleri oluşturmak ve metni tanımak için makine öğrenimini kullanacaklarını ve şu an için bunu küçük bir video grubuyla test ettiklerini belirtti.

Bu özellik, içerik oluşturucuların videoları kendi bireysel önizlemeleri ile bölümlere ayırmasına olanak tanıyacak. İzleyiciler de daha sonra doğrudan izlemek istedikleri bölüme atlayabilecekler.

YouTube'un makine öğrenimi sistemi, metin arayarak bölümleri oluşturuyor; videonun kendi bölümlerine başlık bile koyabiliyor ve yayıncının işini kolaylaştırıyor. 

- Milli Gazete, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5754248/youtubeda-video-bolumleri-yapay-zekayla-otomatik-eklenecek