İzmir'de bugün hava nasıl? 25 Kasım 2020 hava durumu tahmini

Türkiye'nin Ege bölgesinde yer alan   İzmir'de bugün hava sıcaklığı kaç derece? İzmir için Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava tahminleri ne? İzmir'de sıcaklık, nem ve rüzgar değerleri nasıl seyrediyor? Hafta sonu hava nasıl olacak? Ayrıntılar haberin devamında...

EGE BÖLGESİNDE DON VE BUZLANMA TEHLİKESİ

Ege Bölgesinde bugün havanın Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde İç Ege'de yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

İZMİR'DE GÖKYÜZÜ AÇIK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'den elde edilen bilgilere göre İzmir'de bugün parçalı bulutlu bir hava bekleniyor. Anlık olarak gökyüzünün açık olduğu İzmir'de hava sıcaklığı 12,8 derece. Yüzde 47 nem değerlerinin olduğu İzmir'de, rüzgar saatte 15 km hızla doğu yönünde esiyor. Basınç değerleri ise 1018 seviyesinde. Günün en yüksek sıcaklığının 16 derece olması beklenirken, maksimum rüzgar hızının saatte 30 km hıza çıkacağı tahmin ediliyor. 

METEOROLOJİ UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İzmir için önemli uyarıda bulundu. Hava Sıcaklığında önemli bir değişiklik beklemeyen Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette, kuzeyinde kuvvetli (30-60 km/saat), kuzey ege kıyılarında zaman zaman fırtına şeklinde eseceğini tahmin ediyor. Bu nedenle Kuzey Ege'de rüzgarın fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkati ve tedbirli olunması gerekiyor.

DENİZ SUYU SICAKLIĞI

İzmir'de deniz suyu sıcaklıkları şu şekilde: Karaburun 15, Çeşme ve Dikili 19 Konak 16°C olan deniz suyu sıcaklığı Kuşadası'nda 21°C'ye çıkıyor. 

HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK? 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

Haftaya parçalı ve az bulutlu başlayan İzmir'de hafta yine parçalı ve az  bulutlu bir hava ile bitecek. Cuma ve Cumartesi günlerini parçalı bulutlu bir hava ile geçirecek olan İzmirliler Pazar günü gökyüzünde yoğun bir bulut tabakası ile karşılaşacak. Her ne kadar gök yüzü bulutlu olsa da hafta sonu İzmir'de yağış beklenmiyor. Sıcaklık değerleri ise şu şekilde:

  GÜN                  Hadise            Sıcaklık (°C)     Nem (%)     Rüzgar  

 Perşembe        Az Bulutlu               7-18               40-76           12       

 Cuma            Parçalı Bulutlu           7-18               43-71            8       

 Cumartesi     Parçalı Bulutlu           9-18               46-67            7      

 Pazar              Çok Bulutlu              9-17               56-79          17      

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5748886/izmirde-bugun-hava-nasil-25-kasim-2020-hava-durumu-tahmini