Osman Altuğ'dan dolar açıklaması! Pazartesi belli olur!

Türkiye Cumhuriyeti  Merkez Bankası (TCMB) Naci Ağbal yönetimindeki ilk kararını açıkladı. Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısından çıkan karara göre politika faizi 475 baz puan artarak yüzde 15’e çıktı. Faiz kararının ardından Dolar düşecek mi? Parasının değerini korumak isteyenler ne yapacak? Dolar kazandırmaya devam edecek mi? Dolar kaç TL'ye kadar gerileyecek? Prof. Dr. Osman Altuğ'dan döviz kurları ile ilgili dikkat çeken açıklamalar...

DOLAR DÜŞECEK DİYE KİMSE UMUTLANMASIN

Ekonomi yönetimindeki değişim, döviz kurlarını sert bir şekilde düşürdü. Dolar ve Euro'daki düşüşün devam etmesi için Merkez Bankası politika faizini 475 baz puan arttırdı. Merkez Bankası’nın kararının Dolar ve Euro'ya etkisini değerlendiren Osman Altuğ, “Kimse faiz yükseldi, kurlar düşecek diye umutlanmasın. Dolar ve Euro’daki düşüşler bir iki gün devam edecektir" şeklinde konuştu.

DOLAR 7.5'İN ALTINA İNMEZ! 

Kasım ayının başında 8.45 TL'ye kadar çıkan Doların hafta başında 7.64 TL'ye kadar gerilemesinin ardından düşüşün devam edip etmeyeceği konusunda konuşan Osman Altuğ, "Karardan sonra Dolar 7.5’in altına inmeyecektir. Merkez Bankası’nın faiz kararı anca hafta sonunu çıkarır.” diye konuştu.

PAZARTESİ AKLA KARA BELLİ OLACAK!

Merkez Bankası'nın faiz kararının ne zamana kadar etkili olacağını açıklayan Osman Altuğ, "Merkez Bankası’nın toplantılarını endişelerden dolayı Perşembe günü yaparlar. Hafta sonuna gelsin diye. Pazartesi veya Salı günü akla kara belli olacaktır” ifadelerini kullandı.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5726464/osman-altugdan-dolar-aciklamasi-pazartesi-belli-olur