SON DAKİKA: Hafta sonu yasağı yeniden mi geliyor?

SON DAKİKA: Bilim kurulu toplandı! Hafta sonu yasağı gelecek mi? Hafta sonu yasağı olup olmayacağı ile ilgili henüz bir net açıklama gerçekleştirilmedi. Kabine toplantısında tedbirlerle ilgili konunun görüşülmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında Kabine Toplantısı başladı. Ancak henüz bir açıklama yapılmadı.

BİLİM KURULU: TOPLU TAŞIMA KULLANILMAMALI

Bilim Kurulu, 'somut tedbirler' kapsamında bazı kararlar aldı. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü; özellikle restoran ve kafelerde salgın yokmuş gibi hayatın devam ettiğini vurgularken işi olmayanın sokağa çıkmaması gerektiğini, toplu taşıma kullanmaması gerektiğini aktardı.

TEDBİRLERE İHTİYACIMIZ VAR

A haber canlı yayınına konuk olan Özlü; "Gerçekten salgında yükselme var. Avrupa ve dünya için de aynı durum söz konusu. Mutlaka bu vaka sayısını indirmemiz gerekiyor, ilerleyen günlerde daha güçlü bir dalganın geleceğini düşünüyoruz. Dolayısıyla tedbirlere ihtiyacımız var." dedi.

İBB TEDBİR ALDI

İBB, Covid 19 salgınının en yoğun yaşandığı İstanbul’da, yaygınlığın artmasını önlemek amacıyla 19 Kasım Perşembe gününden itibaren uygulanacak bir takım tedbirler aldı. İBB Bilimsel Danışma Kurulu’nun önerileri çerçevesinde, yüz yüze eğitime başlaması planlanan İSMEK kurslarının açılışı ileri bir tarihe ertelendi. İBB’ye ait kültür merkezlerinin kapalı kalmasına ve tüm müzelerin yanı sıra SPOR AŞ’nin işlettiği İBB spor tesislerin kapatılmasına karar verildi. Kapalı salonda izleyicisi olan sahne sanatları da online olarak icra edilecek.

İSTANBUL’UN ARDINDAN İZMİR’DE DE EK TEDBİR ALINDI

İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüs vakalarında artış nedeniyle yeni kararlar aldı. Karara ilişkin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

KURSLAR BİR SÜRE KAPALI KALACAK

Alınan kararları İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından duyurdu. Buna göre, yarından itibaren halka açık kültür, sanat, spor etkinliklerine ara verilirken, Teleferik tesisleri, Doğal Yaşam Parkı, Grand Plaza’nın işlettiği tüm restoran ve kafelerin yanı sıra Meslek Fabrikası’nın kurslarının da bir süre kapalı kalacağı bildirildi.

TUNÇ SOYER: EK ÖNLEMLER ALIYORUZ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de alınan kararlarla ilgili Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Artan salgının önüne geçmek için ek önlemler alıyoruz. Yarından itibaren halka açık kültür, sanat, spor etkinliklerine ara veriyoruz. Teleferik tesisleri, Doğal Yaşam Parkı, Grand Plaza'nın işlettiği tüm restoran ve kafeler, Meslek Fabrikası'nın kursları bir süre kapalı kalacak” dedi.

KABİNENİN GÜNDEM MADDESİ KORONAVİRÜS

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Kabine toplantısında başta Kovid-19 olmak üzere ülke gündemindeki çeşitli konular ele alınacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da bir sunum yapması öngörülen toplantıda, Kovid-19 tedbirleri, artan vaka ve ölüm sayıları ile son durumun masaya yatırılacağı tahmin ediliyor.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5715321/son-dakika-hafta-sonu-yasagi-yeniden-mi-geliyor