Edirne'de ekmek fiyatı kargaşası! Bizi halkla karşı karşıya getirdiler

Edirne'de tartışmalara neden olan ekmek fiyatı konusunda önemli bir gelişme yaşandı. Edirne Fırıncılar Derneği Başkanı Yılmaz Cambaz, ekmeğin bugünden itibaren 1,5 TL  satılacağı bilgisini paylaştı.

Edirne Fırıncılar Derneği Başkanı Yılmaz Cambaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada 210 gram ekmeğin bugünden itibaren yine 1,5 TL'den satılması konusunda uzlaşmaya vardıklarını dile getirdi

Cambaz, “Edirne fırıncısı kanuni yolla 06 Kasım 2021 tarihi itibariyle fiyat güncellemesini gerçekleştirmiştir. Bizler Edirne fırıncıları olarak kepenklerimizi kapatmamak için başvurduk. Ayrıca şehrimizdeki alt gelir grubunun yoğun olarak yaşadığı Kıyık bölgesinde yaşayan vatandaşlar için bu süreçte fiyat geçişi olmadığı gibi 1.25 ve 1.50 TL olarak satışa devam edilmiştir.” dedi. 

"BİZİ HALKLA KARŞI KARŞIYA BIRAKTILAR"

Ekmek fiyatlarında yaşanan sıkıntılar için bağlı oldukları ticaret odası ve esnaf odasını suçlayan Cambaz, kendilerini devlet ve halkla karşı karşıya getirdiklerini öne sürerken "Esnafının yanında durmayan iki tane başkan devamlı bizi kötülediler.  Ama dediğimiz gibi biz girdi maliyetlerimizden dolayı bu olayda haklıydık.” ifadelerini kullandı.

Edirne Fırıncılar Derneği Başkanı konuşmasının devamında şunları söyledi

“Bugün Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın daveti üzerine toplanmış olup konu ile ilgili bir uzlaşmaya varılmıştır   Biz devletimize, milletimize bağlı esnaf olarak, bugün itibariyle son bir fedakarlığa giriyoruz. Bugün itibariyle ekmek tekrar eski fiyatına dönmüştür. Dediğimiz gibi bu fırınının son fedakarlığıdır.” 

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5707051/edirnede-ekmek-fiyati-kargasasi-bizi-halkla-karsi-karsiya-getirdiler