TFF açıkladı! Milli takıma koronavirüs testi yapıldı

Türkiye Futbol Federasyonu, dün Hırvatistan mücadelesi sonrası ortaya çıkan koronavirüs vakası nedeniyle açıklama yaptı.

Beşiktaş Vodafone Park’ta oynanan Türkiye-Hırvatistan mücadelesinde, misafir takımın kaptanı olan Vida'nın test sonucunu pozitif çıktığının öğrenilmesinin ardından ikinci yarı oyundan çıkarılmıştı. Maçtan sonra olağanüstü tedbirler alan federasyon konunun detaylarına açıklık getirdi.

Tedbirlerin alındığını açıklayan TFF'den şu açıklama yapıldı:

"A Milli Takımı’mız ile oynadığı özel karşılaşmada Hırvatistan Milli Takım Kaptanı Domagoj Vida’nın yapılan korona virüs testi pozitif çıkmış ve bu futbolcu ilk 11’de başladığı maçın devre arasında oyundan alınmıştır. Hırvatistan Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, Vida’nın karşılaşma için gerçekleştirilen Covid-19 testlerinin negatif çıktığı fakat aynı kafilenin İsveç müsabakası için yapacağı seyahat gerekçesiyle karşılaşma sabahı alınan örneklerin pozitife dönüştüğü kaydedilmiştir.

A Milli Takım idari ve teknik heyeti, Domagoj Vida ile temaslı olabileceği şüphesi bulunan herkesin kafileden ayrı bir şekilde kamp yapılan Riva’daki Milli Takımlar Tesislerine ulaştırılmasını ve burada da gerekli karantina kurallarına uyularak ön tedbirlerin alınmasını sağlamıştır. 12 Kasım Perşembe sabahı itibariyle tüm kafilenin korona virüs testleri gerçekleştirilmiştir. Elde edilecek sonuçlara göre; Covid-19 protokolü kuralları çerçevesinde gerekli hassasiyetin gösterilmesine devam edilecektir."

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5700210/tff-acikladi-milli-takima-koronavirus-testi-yapildi