Para piyasaları uzmanı açıkladı: Herkes keşke gümüş alsaydım diyecek!

2020 yılının mart ayında gümüş gram fiyatı 3 lira seviyelerindeyken her fırsatta gümüş yatırımı yapmaları konusunda vatandaşlara uyarılarda bulunan Altın ve Para Piyasaları İslam Memiş bu uyarılarına bir yenisini daha ekledi.

"BİR GÜN HERKES KEŞKE GÜMÜŞ ALSAYDIM DİYECEK"

Bir hafta önce 7 TL seviyesinin üzerinde olan gümüş gram fiyatı Merkez Bankası Başkanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevlerindeki değişikliklerle birlikte sert düşüşe geçti. Para piyasalarında meydana gelen son hareketlerden sonra elindeki mevcut yatırımı değerlendirmek isteyen vatandaşa İslam Memiş Twitter üzerinden seslendi. İslam Memiş söz konusu paylaşımında "Bir gün herkes gümüşün kral olduğunu anlayacak. Bir gün kimse fiziki gümüş bulamayacak. İşte o gün keşke alsaydım diyecek" yazdı.

Memiş ayrıca çevrenizde yatırım yapmak isteyen sevdiğiniz kişilere yapacağınız en büyük iyiliğin gümüş aldırmak olacağını da ekledi.

GÜMÜŞ GÜNCEL FİYATI

6 Kasım Cuma günü 7 TL'nin üzerine çıkan gümüş gram fiyatı TCMB' de ve Hazİne Ve Maliye Bakanlığı'nda yaşanan son gelişmelerden sonra 6 TL seviyelerine kadar düştü. Gümüş ons fiyatı yaşanan gelişmelerden çok fazla etkilenmese de dolar kurunda yaşanan sert düşüşler gümüş gram fiyatını etkiledi. Şu sıralarda gümüşün ons fiyatı 24.300 dolar gümüş gram fiyatı ise 6.08 TL seviyelerinde seyrediyor

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5699146/para-piyasalari-uzmani-acikladi-herkes-keske-gumus-alsaydim-diyecek