Kömür fiyatları ne kadar? İşte güncel fiyat listesi

Kömür fiyatları, Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) kurumu tarafından belirlenmektedir. TKİ, kendi bünyesindeki maden sahalarından üretilip satılan kömürlerin KDV hariç Fob Satış Fiyatları’nı belirlemektedir.

Havaların soğuması ile birlikte vatandaşlar evlerine odun ve kömür alarak depolarını doldurmak istiyorlar. Kışın fiyatlara daha da zam gelirken şimdiden deposunu doldurmak istiyenler kömür fiyatlarını araştırıyorlar. 2021 yılında zamlanan pek çok ürün gibi odun ve kömürün fiyatları da arttı. Geçen yıl ithal kömür bin 200 ile bin 600 lira arasında değişen fiyatlarla piyasaya girerken bu yıl 3 bin liradan satışa başladı. Aynı şekilde odun geçen yıl 600 ile 650 lira arasında satılmıştı. Bu sene ise çuvalı 15-20 TL olduğu için vatandaşın oduna talep gösteriyor.

KÖMÜR FİYATLARI NE KADAR? İŞTE GÜNCEL LİSTE

Kütahya – Tavşanlı (Garp Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü, GLİ) Kömür Fiyatları

Manisa-Soma (Ege Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü, ELİ) Kömür Fiyatları

Çanakkale-Çan (Çan Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü, ÇLİ) Kömür Fiyatları

Piyasadaki kömür fiyatları kalorifik değerine (turba, linyit, taş kömürü, antrasit) göre, ithal – yerli olma durumuna göre ve boyutlarına (karpuz kömür, portakal kömür, ceviz kömür, fındık kömür, toz kömür) göre farklılıklar göstermektedir.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5625440/komur-fiyatlari-ne-kadar-iste-guncel-fiyat-listesi