Yerlerinde olsak!

Zeki Ceyhan
Zeki Ceyhan

Ekonomiyi yönlendirenlerin yerlerinde olsak, “Aldığımız ekonomik kararlar hakkında kim ne yazıyor, kim ne diyor” diye şöyle bir medya taraması yaptırırız.

Böyle bir tarama yapıldığı zaman görülecektir ki; ekonomiye akılları biraz erenler “alınan kararlar” hakkında hiç de “olumlu şeyler” söylemiyorlar.

Peki, alınan ekonomik kararları beğenenler yok mu?

Olmaz olur mu var elbette!

Ekonomiye akılları biraz da olsa erenler alınan kararlar hakkında olumsuz görüş belirtirlerken katıldığı spor programların da Boşnaklar hakkında sarf ettiği çirkin sözler yüzünden protesto edilen ve uzun süre kendisine yazacak bir köşe bulamayan yazar alınan ekonomik kararlar hakkında methiyeler döktürüyor.

Yapılanların devrim niteliğinde olduğunu iddia ediyor.

Türk lirasının değerinin düşmesi nedeniyle bir malı ithal etme yerine yerlisinin üretileceğini savunuyor.

Ekonomiye akılları biraz olsun erenler istedikleri kadar alınan kararları beğenmesinler!

Bir beğenen(!) mutlaka çıkıyor.

Alınan ekonomik kararlara güzellemeler yapan sadece bu spor programlarının meşhur kişisi değil bir de kumara olan düşkünlüğü ile şöhret yapmış bir sanatçı alınan ekonomik kararları çok çok isabetli buluyor.

Türk lirasının kıymetli hale getirildiğini savunuyor.

Bu sanatçı kişi liranın sadece değer açısından değil görünüş açısından bile kıymetli hale getirildiğini iddia ediyor.

Evet, ekonomiyi yönlendirenlerin yerlerinde olsak “hakkımız da kim ne diyor” diye bir araştırma yaptırır ve karşımıza çıkan tablo karşısında da başımızı iki elimizin arasına alır uzun uzun düşünürdük. “Keşke aldığımız kararlar hakkında böyle olumlu görüş” belirtenler arasında ekonomiye birazcık da olsa aklı erenler bulunsaydı” diye hayıflanırdık.

Evet, alınan ekonomik kararları beğenenler de var ama biri spor programlarının tartışmalı ismi, diğeri kumara olan düşkünlüğü ile şöhret olmuş bir sanatçı.

Sakın ola ki bu kişileri belirttikleri görüşler yüzünden küçümsediğimiz düşünülmesin.

Biz sadece alınan ekonomi kararları hakkında kim olumlu görüş beyan ediyor kim olumsuz görüş açıklıyor onun altını çizmek istedik.

Elbette herkesin kendi düşüncesini açıklama hakkı var ve her düşünce saygı değerdir. Bir de ekonomiye biraz da olsa aklı erenler böyle şeyler söylemiş olsalardı durum dört dörtlük olmaz mıydı?

- Milli Gazete, Zeki Ceyhan tarafından kaleme alındı
https://www.milligazete.com.tr/makale/5604402/zeki-ceyhan/yerlerinde-olsak