Evform: Online mobilya alışverişleri rekor düzeye ulaştı

İnternet üzerinden mobilya satışının öncü şirketlerinden Evform.com tarafından yapılan açıklamaya göre, online mobilya siparişleri 2020 yılının ilk 9 ayında %67 büyüme gösterdi. 

Türkiye’de 2020 yılı pandeminin ve online alışverişin hızla büyümesiyle hatırlanacak bir yıl olarak hafızalara kazındı. TÜİK verilerine göre, 2020 yılında Türkiye'de internet kullanım oranı yüzde 79'a yükseldi. İnternetten online alışveriş yapan 16-74 yaş grubundaki bireylerin oranı 36,5’e ulaştı. Pandeminin Türkiye’de başladığı mart ayından sonra online alışveriş rekor kırarken yıl sonuna kadar toplam e-ticaret hacminin 200 milyar liraya ulaşması bekleniyor.

Online mobilya denince Evform.com akla geliyor

İnternetten alışverişin ve dijitalleşmenin bu denli yaygınlaşması bugüne kadar fiziksel satış noktalarıyle büyüyen sektörlerin de e-ticarete yönelmesini sağladı. “Görmeden almam” denilen mobilya ve dekorasyon ürünleri bile artık kolaylıkla internet üzerinden sipariş edilebiliyor. Bu bağlamda Türkiye’nin en büyük ve en eski online mobilya mağazalarından Evform.com pandemi nedeniyle evde geçirilen sürenin artmasıyla birlikte online mobilya satışlarının rekor düzeylere ulaştığını açıkladı. 2020’nin ilk 9 ayında 170 bin siparişi tüketiciye ulaştıran e-ticaret platformu sene sonu hedefi olan 200 bin mutlu müşteriye kolaylıkla ulaşacağının sinyallerini verdi.

Evform.com'da güvenlik öncelikli

Yalnızca müşteri sayısı veya sipariş adedi değil, “mutlu müşteriler” elde etmeyi önceliklendirdiklerini açıklayan Evform.com, kolay ödeme, sorunsuz teslimat ve satış sonrası destek ile de sektörde öne çıkıyor. 24 ay garanti süresi veren mobilya platformu kredi kartına vade farksız 6 taksit ve bazı ürünlerde kapıda ödeme seçeneği sunuyor.

Müşteri memnuniyetini ön plana alarak çalışan evform.com'un internet alışverişlerindeki olası dolandırıcılıklara ve kredi kartı bilgilerinin çalınmasına karşın web sitesi 128 BİT SSL sertifikasına sahip.

Müşteri memnuniyeti için ciddi yatırımlar yapıldı

Evform.com kurulduğu ilk aşamada ürün tedariğinde aracı firmalarla çalışırken, zamanla yaşanan ürün teslimat sorunlarını aşmak için yeni yatırımlar yaparak satış ağını geliştirdi. Ankara’da açılan yeni deposuyla web sitesinde yer alan ürünlerin depolamasını ve direkt olarak Evform’dan gönderimini sağlamaya başladı. Bununla birlikte satın alınan 30 desi/kilo ve altında olan ürünler UPS Kargo ile 30 desi/kilo üzerinde olan ürünler lojistik firmalarıyla sevk ediliyor. Bu sayede internet alışverişlerinde yaşanan en büyük sorun olarak görülen teslimatta hasar oranı %0,5’e düşerken mutlu müşterilerinin sayısı da günden güne artıyor.

Online mobilya alışverişlerinde yaşanılan en büyük sorunlardan biri olan kargo firmalarının hasarlı ürün teslimat sorunun ise %100 müşteri memnuniyeti odağıyla çözüme kavuşturdu. Evform.com hasarlı bir ürün veya parça söz konusu olursa ürünün yenisini ücretsiz olarak adrese teslim ediyor.

Gelen çağrıları cevaplama oranı %98’e ulaştı

Ankara’da 2 farklı lokasyonda toplam 5 bin metrekareyi aşan depo ve sevkiyat alanlarıyla büyük bir operasyon ayağına sahip Evform.com oldukça güçlü bir çağrı merkezi altyapısına da ev sahipliği yapıyor. 0(850) 304 95 97 numaralı çağrı merkezi, gelen çağrıları %98 oranında cevaplayarak aylık 3 bini üzerinde gelen çağrıyı başarıyla yanıtlıyor.

Online mobilyada en uygun fiyatlar Evform.com’da

Mutlu müşteriler için her kategorisinde en uygun fiyat garantisi sunan Evform.com, yılın 365 günü kampanyalı ürünlerini tüketicilerin beğenisine sunuyor. Mutfak ürünlerinden oturma odası ürünlerine, salon ürünlerinden banyoya kadar evin ihtiyacı olan yüzlerce mobilya ürünü Evform.com'da alıcılarını bekliyor. Üstelik 100 TL üzeri alışverişlerde kargo ücreti yok. Ayrıca ev elektroniği ürünlerinden evin ihtiyacı olan fırından davlumbaza mutfak masasından koltuk takımına yüzlerce farklı kategori ürünleri de ziyaret edebilirsiniz.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5508789/evform-online-mobilya-alisverisleri-rekor-duzeye-ulasti