Kılıçdaroğlu'ndan TTB'ye ziyaret: Hangi siyasetçi 24 saat çalıştı?

Türk Tabipler Birliği (TTB) merkezini ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ziyaretin ardında konuştu. Kılıçdaroğlu,  “Bütün sağlık çalışanlarına minnet borçluyuz. Covid-19'la mücadele edenler terörist oluyor, hayatımda duyduğum en saçma söz” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hedef aldığı Türk Tabipleri Birliği'ne ziyarette bulunan Kılıçdaroğlu, 'Devlet yalan söyler mi? Verileri doğru açıklaması lazım, verileri siyasetçilerin değil Bilim Kurulu'nun sözcüsü açıklamalıydı. Bunların hiçbirisi yapılmadı' dedi. 'Ter döken bir sağlıkçının fotoğrafını gösteren Kılıçdaroğlu “Sağlık çalışanları özverili çalışıyor, günün 24 saati çalışıyor. Hangi politikacı 24 saat çalışıyor?” diye de sordu.


Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

TTB suç işlemiyor, yöneticileri uyarıyor. Baştan bir strateji belirlemesi gerekiyordu iktidarın. Salgının önlenmesi gerekiyordu, yaptılar başta, sokağa çıkma yasağı, okulların kapatılması gibi. Ama bu kararların doğuracğaı bir şey vardı, işsizlik ve arkasından yoksulluk. Hükümetin buna da çözüm üretmesi gerekiyordu.

Verileri bir siyasetçi değil bilim kurulu açılayacaktı. Alınması gereken önlemleri bir siyasetçi değil, bilim kurulu açıklayacaktı. Bunların hiçbirisi yapılmadı.

Sayın Cumhurbaşkanı bilim kurulunun öncüsü değil, nasıl oluyor da talimatları yerine getiriyor. Doğru bilgiler verilmiyor. Vatandaşın yüzde 59’u bilgilerin doğru olmadığını düşünüyor. Halka doğru bilgilerin verilmesi gerekiyor.

Sağlık çalışanları özverili çalışıyor, günün 24 saati çalışıyor. Hangi politikacı 24 saat çalışıyor? Öyle bir noktaya geldik ki, hastayı kurtarmak için çaba harcayan, evine gidemeyen, dinlenme gününü belediyelerin sağladğı otel gibi yerlerde geçiriyor. Sonra hekimlere geldik dedik ki bu hekimler suçlu, TTB’nin kapatılması lazım. Niçin? Gerçekleri söyledikleri için. Baştan itibaren olayın ciddiyetinin, varolan devleti yöneten kesim bu olayın ciddiyetini kavrayamadı.

En başından söyledim yine söyleyeyim, uçak biletlerini KDV’yi 18’den 1’e indirdik. Pandemiyle ne ilgisi var bunun? 3 gün sonra da uçakla gitmek yasak… Hangi önlemlerin alınmsı gerekitğni uzmanlara sorar insan.

Ayrıntılar gelecek…

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5497302/kilicdaroglundan-ttbye-ziyaret-hangi-siyasetci-24-saat-calisti