Ortadoğu’ya yeni kuşatma!

Ortadoğu’da yeni dizayn: İsrail ile normalleşme

Adına ‘İsrail ile normalleşme’ denilen bu süreç ile İslam ülkelerinin bölünmesi ve Siyonizm’in Ortadoğu’daki etki alanının önü açılacak.

Yıllardır küresel güçler tarafından yazılan senaryoların oyun sahnesi haline gelen ve kuşatma altında Ortadoğu’da yeni bir süreç dizaynının startı verildi. ‘İsrail ile normalleşme’ adı verilen bu dizayn ile bölge ülkeleri Siyonist oluşumla ittifak haline getirilip, Filistin davasının savunması zayıflatılıp, Ortadoğu Siyonizm’e açık hale getirilecek.

İSRAİL’E MEŞRU ZEMİN HAZIRLANIYOR

Bu yeni küresel sürece Birleşik Arap Emirlikleri’nin ardından Bahreyn’de dahil oldu. Anlaşma ile ilgili BAE’ye gelen tepkiler sürmeye devam ederken, Bahreyn yönetimi de İsrail ile normalleşme(!) kararı aldıklarını açıkladı. Ticaretten kültüre, eğitimden savunmaya birçok alanda İsrail ile ilişkilerin artırılmasını öngören bu anlaşmalar ile İsrail’in meşru bir devlet olarak tanınmasının da zemini oluşturulmaya çalışılıyor.

FİLİSTİN DİRENİŞİ İNTİFADA ÇAĞRISI YAPTI

Siyonist oluşumla peş peşe gelen normalleşme anlaşmalarına yönelik tepkilerde yükselmeye başladı. Müslüman halklar tarafından büyük tepki gösterilen anlaşmalara karşı en sert olanı Filistin direnişinden geldi. Filistin direnişi BAE ve Bahreyn’in İsrail ile yaptığı normalleşme anlaşmasına karşı intifada çağrısı yaptı. Türk Dışişleri ise normalleşme anlaşmalarını endişe ile izlediklerini ve kınadıklarını kaydetti.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5360085/ortadoguya-yeni-kusatma