İsrail ile normalleşme katillere mükâfat

Raysuni, İsrail ile normalleşmenin, zalimlerin yanında yer almak demek olduğunu söyledi, Arap ve İslâm ülkelerinin halklarını buna karşı gelmeye çağırdı. Son yıllarda bazı ülke liderlerinin Filistin topraklarına zorla yerleştirilen İsrail’le normalleşme konusunda adımlar attığına, ancak halkların buna karşı durduğuna değinen Raysuni, “Normalleşme, gasp edenin, saldıranın, hırsızlık yapanın, katilin ve suçluların mükâfatlandırılması ve onlara kapı açılmasıdır. Müslüman olduğunu söyleyen kişi bunu yapamaz. Dinine bağlı bir kişinin, suçluları, evlatlarını ve kardeşlerini öldürenleri, topraklarını gasp edenleri mükâfatlandırması söz konusu olamaz” dedi. İsrail’in “hain ve şerefsiz” bazı Arap liderlerinden normalleşme konusunda karşılık bulduğunu kaydeden Raysuni, Arap ve İslâm ülkelerinin elindeki en güçlü silahın normalleşmeye karşı çıkmak olduğunu vurguladı.

BAE, YAHUDİLERE SAHİP ÇIKIYOR

Öte yandan BAE, İsrail ile ilişkilerini normalleştirmesinin ardından Yemen’de kalan son 100 Yahudi’yi ülkesine getirmeyi planlıyor. İsminin açıklanmasını istemeyen Yemenli bir haham, ülkedeki Yahudi varlığına son verilmesi ve kalan 100 kişinin Abu Dabi’ye tahliye edilmesine yönelik bir planın olduğunu söyledi.

SUDAN ‘NORMALLEŞME’ İDDİALARINI REDDETTİ

Sudan Dışişleri Bakanlığı, Birleşik Arap Emirlikleri’nin ardından Sudan’ın da Siyonist İsrail’le anlaşma yapacağına dair iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Sudan Dışişleri Bakanlığı, bakanlığın Sudan ve Siyonist İsrail arasındaki ilişkilere dair bir meseleyi hiç tartışmadığını ve Siyonist rejimle açıklama yapma talimatı da verilmediğini duyurdu. Sudan Dışişleri Bakanlığı konuya dair “Dışişleri Bakanlığı, Sözcü Haydar Bedevi’nin Sudan’ın İsrail ile ilişki kurmak için çabaladığına dair açıklamalarını şaşkınlıkla karşıladı” şeklindeki ifadeleri kullandı.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5130931/israil-ile-normallesme-katillere-mukafat