Trump'tan Erdoğan açıklaması! "Onunla anlaşıyorum ve beni dinliyor"

ABD Başkanı Donald Trump, başkanlık seçimlerindeki Demokrat Partili rakibi Joe Biden’ın bu göreve uygun olmadığını savunurken, Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Eski ABD Başkan Yardımcısı ve ABD Başkan adayı Joe Biden’ın zihinsel açıdan ‘kapanmış’ olduğunu söyleyen Trump, “Belki bazıları onun için üzülecektir, bazıları üzülmeyecektir ama ülkemiz bunun için fazlasıyla önemli” dedi.

Fox News’a konuşan Türkiye hakkında da değerlendirmelerde bulunan Trump, “Bu ülkelerin lideriyle muhatap olurken zehir gibi insanlarla, birinci sınıf satranç oyuncularıyla muhatap oluyorsunuz. Ben onların hepsini tanıyorum, hepsiyle işleri iyi götürüyoruz. [Mesela] Türkiye’den Erdoğan… Hepsi…” dedi.

"ERDOĞAN’I ARAMAM İÇİN BENİ ARADILAR"

Trump, ayrıca Türkiye üzerinden geçen hafta yaşandığını öne sürdüğü bir olayı da şöyle anlattı:

“Geçen hafta beni arayıp Türkiye konusunda yardım istediler. Ülkelerin liderleri, geçen hafta beni aradılar. ‘Erdoğan’ı ara’ dediler; neden diye sordum. Dediler ki, ‘O bir tek seni dinler. Bizi dinlemiyor. Bir tek seni dinliyor’. Bunun ABD yüzünden olup olmadığını sordum. ‘Hayır. Senin yüzünden, senin kişiliğin yüzünden. Tek dinleyeceği kişi sensin’. Ve biliyor musunuz, bunu herkesin ortasında söylemek istemiyorum ama bu doğru. Onunla anlaşıyorum. Ve dinliyor.”

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5122187/trumptan-erdogan-aciklamasi-onunla-anlasiyorum-ve-beni-dinliyor