Abdüllatif Şener'den 'Erdoğan ailesi'ne eleştiri: İşsizliği patlattılar

AK Parti'nin kurucularından ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine yönelik bir dizi eleştiride bulundu. Erdoğan ailesinin işsizliği patlattığını belirten Şener, ekonominin de felakete döndüğünü söyledi.

Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Şener, "Erdoğan Ailesi işsizliği patlattı. Vatandaşın nefes alacak hali kalmadı. Ekonomi felakete döndü. Erdoğan cami avlusunda konuştu: Doların henüz 10 TL olmayışıyla, olmayan döviz rezerviyle, yedirtmem demek istediği damadıyla övündü. Ve Türkiye’nin bu aileyi taşıyacak hali kalmadı!" eleştirisini getirdi.

YouTube'da katıldığı bir programda Şener'in açıklamalarının satır başları şöyle:

"Dolar fırlamış vaziyette. Dolar 7.30, euro 8.60 civarında dolaşıyor. 2008'de dolar 1.1 TL idi. Yani yedi kat artmış. 'Doların değeri yedi kat artmıştır' demek, korkunç bir şekilde Erdoğan'lı yıllarda TL'nin değeri erimiştir demektir. Milli paramızı neredeyse para olmaktan çıkaran bir iktidar var. Bir taraftan devletin çok miktarda dövize bağlı borcu var. Hem yurt dışına dış borçları var. Aynı zamanda bunların faizleri var. Dövizin yükselmesi demek bütçe açıklarının da artacağı anlamına geliyor. Bütçe deliği büyüyecek.
Türkiye'nin bir yıl içinde özel sektör ve kamuyla birlikte toplam 170 milyar dolara yakın borcu var. Bu borçlar içeride TL ile halktan vergi olarak toplanacak ve dövize çevrilerek ödenecek. Bu da bir felaket. Buna benzer çok olumsuz göstergelerin ifadesidir dövizin yükselmesi. İşsizlik zaten patlamış 10 milyonu aşmış. İşsizlik daha da artacak demektir. Bir taraftan enflasyon bir taraftan işsizlik artacaksa, bu bütün vatandaşlar cayır cayır yanacak demektir.
Erdoğan, 'size damadımı yedirtmem' demeye getiriyor. Bu sözlerin hangisi piyasalara güven verir? 
Erdoğan ailesi ülkenin üzerinde büyük bir felaketler hazırlıyor. Liyakate değer vermeyişiyle. Doğru yönetmeyişiyle ülkeye zarar veriyor ve ülkeye zararları giderek artıyor. Ülkenin tek bir kurtuluşu vardır, ilk adım: Erdoğan ailesinin ülkenin başından gitmesi lazım."

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5088065/abdullatif-senerden-erdogan-ailesine-elestiri-issizligi-patlattilar