Sadullah Ergin, kendi döneminde ‘kadrolaşma’ iddialarına cevap verdi

Eski Adalet Bakanı ve DEVA Partisi Genel Sekreteri Sadullah Ergin, kendi dönemine ilişkin “kadrolaşma” iddialarına Medyascope TV’den cevap verdi. Medyascope TV’de Ruşen Çakır’ın sorularını cevaplayan Sadullah Ergin, “Bakanlığa başladığım gün var olan unvanlı kadroların önemli bir kısmı yargılanıyor şu anda. Görevi terk ettiğimde görevde olanların tamamına yakını ise kritik görevlerde” diye konuştu.

Ruşen Çakır’ın kendi dönemine ilişkin “Çok kritik yerlere seçilecek üç aday var. Hepsi hakkında soruşturma yapılıyor. Hepsi temiz çıkıyor ama sonra öğreniliyor ki üçü de Fethullahçıymış” sözlerine Ergin şu cevabı verdi:

“Onlar Yargıtay seçimlerinde filan yapmaya çalıştıkları işlemlerdi ama şunu ifade ediyorum. Ben bakanlığa geçip oturduğum gün var olan ünvanlı kadronun önemli bir kısmı yargılanıyor şu anda. Geçtiğim bakanlığa oturdum, ünvanlı kadrolarda müsteşar yardımcıları, genel müdürler, daire başkanları filan var. O bakanlıktaki ünvanlılardan yargılananların tamamı, ben bakanlığa başladığım gün o bakanlık içerisinde ünvanlıydılar zaten. Fakat ben 25 Aralık 2013 tarihinde bakanlığı Bekir Bozdağ’a teslim ettiğim gün, mevcut ünvanlıların tamamına yakını şu anda devlette en üst kadroda.”

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5060807/sadullah-ergin-kendi-doneminde-kadrolasma-iddialarina-cevap-verdi