İsrail işgal güçleri çocuklara ve işçilere saldırdı!

Filistinli Vadi Hilva Enformasyon Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, İsrail polisinin Eski Şehir bölgesinden 3 çocuğu gözaltına aldığı belirtildi.

Duruma tepki gösteren Filistinliler ile polis arasında küçük çaplı arbede yaşandığı ifade edilen açıklamada, gözaltı sebebine ilişkin bilgi verilmedi.

İsrail tarafından konuyla ilgili açıklama yapılmadı.

Filistin Esirler Cemiyeti verilerine göre, İsrail hapishanelerinde 18 yaş altı yaklaşık 200 Filistinli bulunuyor.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sıradan hale gelen gözaltılar sonrası aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Filistinlilerden bazıları günlerce gözaltı merkezlerinde tutuluyor.

Filistinli işçilere önce saldırdı sonra gözaltına aldı

İşgal askerleri ayrıca Batı Şeria'nın Tulkerem şehrinin kuzeyinde Batı Bake beldesinde Irkçı Ayrım Duvarı'nın kapısının yakınında işlerinden dönmekte olan işçilere saldırdı.

Kaynakların verdiği bilgilere göre işçilere işgal güçlerinden piyade askerler ve devriyeler saldırdı. Ayrıca çok sayıda asker de olay yerini doldurdu. İşçilerin gündelik olarak işlerine gidip gelirken kullandıkları yolu da kapattılar. 

İşgal güçleri Filistinli işçilerin işlerine gitmelerini engellemek amacıyla yer yer saldırılarda bulunuyor

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5048785/israil-isgal-gucleri-cocuklara-ve-iscilere-saldirdi