Saadet Partisi 19 yaşında: Sen varsan, biz varız

1969 yılında Prof. Necmettin Erbakan liderliğinde Bağımsızlar Hareketi ile başlayan ve Millî Nizam ile partileşen, devamında Millî Selamet Partisi, Refah Partisi, Fazilet Partisi ve son olarak Saadet Partisi ile siyasi hayatına devam eden Millî Görüş’te Saadet Partisi’nin 19. kuruluş yıl dönümü heyecanı yaşanıyor.

MİLLİ GÖRÜŞ VE SAADET PARTİSİ

4 partisi kapatılan Millî Görüş, 5’nci partisi Saadet Partisi ile siyasi mücadelesine devam ediyor. 20 Temmuz 2001 yılında Prof. Dr. Necmettin Erbakan liderliğinde kurulan Saadet Partisi'nin kurucu genel başkanlığı Recai Kutan üstlendi. Fazilet Partisi'nin Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılmasından sonra bağımsız kalan 105 milletvekilinden yarıya yakını Saadet Partisi'ne geçti. 11 Mayıs 2003 tarihinde Saadet Partisi 1. Olağan Kongresi'nde Necmettin Erbakan genel başkanlığa seçildi. 

29 Aralık 2003'te Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, hakkında siyasi yasak getirilen Erbakan Hoca genel başkanlık görevinden ayrılmak zorunda kaldı ve yerine Recai Kutan vekalet etti. Kutan, 8 Nisan 2006 tarihinde yapılan 2. Olağan Kongre'de genel başkanlık görevini ikinci kez seçildi.

8 ay süreyle genel başkanlık yapan Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan, 17 Ekim 2010'da ikinci kez genel başkan seçildi ve vefatına kadar olan sürede 27 Şubat 2011'e kadar bu görevi sürdürdü.

Erbakan Hocanın ahirete irtihalinin ardından genel başkanlık görevine getirine Prof. Dr. Mustafa Kamalak, 5 Mart 2011'de yapılan kongrede ikinci kez genel başkanlığa seçildi. 

1989-1995 yılları arasında Sivas Belediye Başkanlığı yapmış olan Temel Karamollaoğlu, 30 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirilen Saadet Partisi 6. Olağan Kongresi'nde genel başkan seçildi.  

Karamollaoğlu, 3 Kasım 2019'da gerçekleştirilen Saadet Partisi 7. Olağan Kongresi'nde yeniden genel başkan seçildi.

Saadet Partisi’nin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla sosyal medyadan #Saadet19Yaşında etiketiyle çalışma başlatıldı. Saadet Partisi sosyal medya hesaplarından “Sen varsan, biz varız. Hepimizin sesi adil, güçlü, huzurlu ve mutlu bir Türkiye’nin teminatı #Saadet19Yaşında” ifadeleriyle video içerikler paylaşıldı.


Siyasiler ve parti mensupları, sosyal medya hesaplarından Saadet Partisi’nin 19. kuruluş yıl dönümüne dair paylaşımlarda bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, "19 yıllık kutlu yürüyüşümüzde olduğu gibi bundan sonra da yılmadan, yorulmadan, pes etmeden bu ülkenin kalkınması, milletimizin refahı ve huzurunun tesis edilmesi için doğru bildiğimiz ilkeler ışığında iktidara yürüyeceğiz." ifadelerini kullandı. 

Twitter hesabından paylaşılan bazı mesajlar şöyle:

Abdulkadir Karaduman
“Yarınları yorgun ve bezgin kimseler değil, rahatını terk edebilen gayretli insanlar şekillendirecektir.” #Saadet19Yaşında

Abdullah Sevim
Önce ahlak ve maneviyat temelinde, adaletin, hürriyetin ve refahın peşinde! #Saadet19Yaşında

Genç, idealist ve geleceğe umut ile bakabilen gençlerin partisi! #Saadet19Yaşında

Sevdim seni bir kere başkasını sevemem deli diyorlar bana desinler değişemem. #Saadet19Yaşında

Umudumuzu kaybetmeden adalet arıyoruz. #Saadet19Yaşında

Duruşu belli olmayan birinin hayat çizgisi de belli olmaz. Biz geçmişimizi arkada bırakmadık. Arkamıza dayanak yaptık. Geçmişimize dayanıyor, geleceği kuruyoruz. Çünkü Gelecek Saadet ile Gelecek! #Saadet19Yaşında

Baharı başlatan çiçek sen oldun, ardında bıraktığın çiçek tarlaları hâlâ güvende. Ömrümüz yoluna feda olsun beyaz takım elbiseli adam. #Saadet19Yaşında

Sana anam gibi hürmet ediyorum, edeceğim. Senin ilk arşınladığın yoldan gidiyorum, gideceğim. #Saadet19Yaşında

19 yıldır günü kurtarmak değil, geleceği şekillendirmek için gayret ediyoruz! #Saadet19Yaşında

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5033533/saadet-partisi-19-yasinda-sen-varsan-biz-variz