Millî Gazete manşet yaptı düzenleme iptal oldu

İnsan sağlığını tehlikeye atan zehirli gıdaların haberini yapanlara, konuşanlara para cezası kesilmesi planlanan torba yasadaki ilgili maddeler haberimizin ardından geri çekildi.

Türkiye’de nişasta bazlı şeker, GDO’lu, boyalı ürünler gibi zehir saçan gıdaları konuşanlara ve haber yapanlara 50 bin liraya kadar ceza kesilmesi planlanan torba yasa Millî Gazete’nin özverili çalışması ile iptal edildi. Muhabirimiz Furkan Erten imzalı, “Zehir demek suç oldu” haberi kamuoyunda büyük ses getirdi. Haberimizin ardından söz konusu düzenlemeler kanun teklifi içerisinden çıkarıldı.

“CUMHURBAŞKANLIĞI DÜZEYİNDE ANLAMLI BULUNDU”

Torba yasadaki maddelerin çıkarıldığına dair ilk açıklama Tarım-Orman Çalışanları Birliği Sendikası (Toç Bir-Sen) Genel Başkanı Hüseyin Öztürk’ten geldi. Öztürk, açıklamasında, “Kamuoyunda oluşan tedirginlik nedeni ile dile getirilen tepkiler gerek Cumhurbaşkanlığı gerekse Tarım ve Orman Bakanlığı düzeyinde anlamlı bulunmuş ve alınan sağduyulu karar ile söz konusu metnin kanun teklifi içerisinden çıkarıldığı bilgisine ulaşılmıştır” dedi.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5029944/milli-gazete-manset-yapti-duzenleme-iptal-oldu