LGS cevap anahtarları ve sorular kitapçığı erişime açıldı

LGS'de 1,5 milyondan fazla öğrenci ter döktü. Sınavın sona ermesinin ardından öğrenciler LGS cevap anahtarı ve sorular kitapçığını aramaya başladı. LGS soruları ve cevap anahtarı erişime açıldı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle öğrenciler soru kitapçığını 22 Haziran Pazartesi günü itibarıyla okullarından alabilecek. LGS soruları ve cevapları ise MEB sitesinde... 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından LGS kapsamındaki merkezi sınava ilişkin açıklama yaptı. 

LGS SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARI ERİŞİME AÇILDI

Selçuk, "Soru kitapçığı ve cevap anahtarına http://meb.gov.tr'den ulaşabilirsiniz. Kitapçıklarınızı, 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren okullarınızdan alabileceksiniz. Rehberlik hizmetlerimizle, sınava katılan ve katılmayan tüm öğrencilerimizin yanında olacağız." ifadelerini kullandı. 

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milyonlarca öğrenci sınav heyecanın ardından LGS sonuçları için kilitlendi. Öğrenciler sınav sonuçları merakla bekliyor. MEB'in takvimine göre, LGS sonuçları 16 Temmuz’da açıklanacak.

LGS CEVAP ANAHTARI VE SORULARI 

20.06.2020 tarihinde gerçekleştirilen sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınav soru kitapçıkları ve cevap anahtarları 20 Haziran itibarıyla MEB'in internet sitesi üzerinden erişime açıldı.

LGS sözel bölüm soru kitapçığı ve cevap anahtarı ile LGS sayısal bölüm soru kitapçığı ve cevap anahtarı öğrencilerin kullanımına açıldı. Böylece öğrenciler sınav sonuçlarına ilişkin genel bir tahminde bulunabilecek.

Sözel Bölüm Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İçin TIKLAYINIZ

Sayısal Bölüm Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İçin TIKLAYINIZ

- Milli Gazete, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/4848901/lgs-cevap-anahtarlari-ve-sorular-kitapcigi-erisime-acildi