Erdoğan'ın danışmaları TBMM'ye soruldu! Kaç kişiler, maaşları ne kadar?

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmalarına ilişkin, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından cevaplandırılması için TBMM’ye yazılı soru önergesi verdi. 

CUMHURBAŞKANI DANIŞMALARI KAÇ KİŞİ AYLIK NE KADAR ALIYORLAR?

“Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Danışman ve Başdanışman pozisyonunda istihdam edilen kişilerin sayısı, görev tanımları ve aldıkları aylık maaşlara ilişkin belirsizlik söz konusudur.” diyen Abdulkadir Karaduman, Fuat Oktay’a 7 soru yöneltti.

Saadet Partisi Milletvekili Karaduman, şu soruların cevabını istedi:

1. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Danışman ve Başdanışman pozisyonunda çalışan toplam kişi sayısı kaçtır?

2. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde çalışan Danışman ve Başdanışmanların görev tanımları nedir? Bu pozisyonlarda çalışan kişiler hangi vazifeyi ifa etmektedirler?

3. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Danışman ve Başdanışman pozisyonunda toplamda kaç kişi istihdam edilebilir? Bu konuda yasal bir sayı sınırı var mıdır?

4. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Danışman olarak görev yapan kişilerin bir aylık maaşı ne kadardır?

5. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Başdanışman olarak görev yapan kişilerin bir aylık maaşı ne kadardır?

6. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Danışman ve Başdanışman olarak görev yapan kişiler kaç farklı yerden maaş alma hakkına sahiptir?

7. Önümüzdeki süreçte, Cumhurbaşkanı Danışmanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı pozisyonlarına yeni kişilerin atanması düşünülüyor mudur? Bu pozisyonlara yeni atamalar düşünülüyorsa bu hangi ihtiyaca binaen yapılacaktır?

milligazete.com.tr - Siyaset Haberleri

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/4842849/erdoganin-danismalari-tbmmye-soruldu-kac-kisiler-maaslari-ne-kadar