Saadet'ten Ayasofya çağrısı! "Abdestimizi aldık bekliyoruz"

"Ayasofya Cami'nin yeniden ibadete açılması" konusu gündemdeki yerini koruyor. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim hükümete önemli bir çağrı yaptı.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, Ayasofya Camii'nin ibadete açılması hususuna dair sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşımlarda bulundu. Ayasofya Cami'nde saf tutulacak günleri heyecanla beklediğini kaydeden Sevim, "Hemen hemen bütün partilerin ve aziz milletimizin üzerinde hemfikir olduğu bu mesele hakkında artık kaybedilecek tek bir saniye dahi yok!" dedi.

Danıştay kararını beklemeye gerek olmadığını dile getiren Sevim şu ifadeleri kullandı:

"Danıştay kararını beklemeye gerek de yok! İster TBMM eliyle olsun, isterse Bakanlar Kurulu kararıyla olsun bu süreç olumlu bir şekilde sona erdirilmeli. Siyaset üstü bu mesele kısır siyasi çekişmelere alet edilmemeli. 17 yıldır Ayasofya’nın ibadete açılması ile ilgili tek bir müsbet adım atmak şöyle dursun; Kültürel çalışma adı altında Hıristiyan teolojisinde Serafim olarak tabir edilen, melek tasvirlerinden birinin mozaik yüzünü ortaya çıkarmakla övünen iktidar, artık vicdanlara kulak vermeli, hamaset yerine somut adımlar atmalı!"

AYASOFYA AÇILSIN DA KİM AÇARSA AÇSIN!

Sosyal medya hesabı aracılığıyla yapmış olduğu açıklamada "Buradan çağrıda bulunuyorum" ifadelerini kullanan Abdullah Sevim, "Ayasofya açılsın da kim açarsa açsın! Ayasofya açılsın da neden açılırsa açılsın. Abdestimizi aldık bekliyoruz. Buyursun ilk namazı da Cumhurbaşkanı Erdoğan kıldırsın." dedi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, Ayasofya Camii'nin ibadete açılması konusunda yapmış olduğu paylaşımlar şu şekilde:

Günlerdir her platforma Sultan Fatih'in emaneti Ayasofya Cami'nin yeniden ibadete açılması tartışılıyor.
Birkaç fütursuz ses dışında hemen herkesin Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılması üzerinde uzlaştığını görüyoruz.
Her daim bunun için mücadele etmiş, kampanyalar, organizasyonlar yaparak bu ruhu diri tutmuş bir hareketin mensubu olarak süreci sonuna kadar destekliyor, Ayasofya Cami'nde saf tutacağımız günleri heyecanla bekliyorum.
Hemen hemen bütün partilerin ve aziz milletimizin üzerinde hemfikir olduğu bu mesele hakkında artık kaybedilecek tek bir saniye dahi yok!
Danıştay kararını beklemeye gerek de yok!
İster TBMM eliyle olsun, isterse Bakanlar Kurulu kararıyla olsun bu süreç olumlu bir şekilde sona erdirilmeli.
Siyaset üstü bu mesele kısır siyasi çekişmelere alet edilmemeli.
17 yıldır Ayasofya’nın ibadete açılması ile ilgili tek bir müsbet adım atmak şöyle dursun;
Kültürel çalışma adı altında Hıristiyan teolojisinde Serafim olarak tabir edilen, melek tasvirlerinden birinin mozaik yüzünü ortaya çıkarmakla övünen iktidar, artık vicdanlara kulak vermeli, hamaset yerine somut adımlar atmalı!
Buradan çağrıda bulunuyorum,
Ayasofya açılsın da kim açarsa açsın!
Ayasofya açılsın da neden açılırsa açılsın.
Abdestimizi aldık bekliyoruz.
Buyursun ilk namazı da Cumhurbaşkanı Erdoğan kıldırsın.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/4823970/saadetten-ayasofya-cagrisi-abdestimizi-aldik-bekliyoruz