Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bayram mesajı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla twitter adresinden bir mesaj yayımladı..

Erdoğan'ın bayram mesajında yer alan açıklamalar şöyle...

Değerli Milletim, değerli kardeşlerim, Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum.

Gönül geçtiğimiz bayramlarda olduğu gibi sevdiklerimiz ile bir arada olmayı isterdi. Fakat tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle bu bayramı hepimiz evimizde geçirmek zorundayız

Bu salgın sürecinde insanlık ailesi olarak zorlu bir imtihandan geçiyoruz. Allah'a şükür, devletimiz ve milletimiz bu mücadeleyi çok iyi veriyor. Ekonomiden, sosyal hayata birçok alan salgınla mücadele kapsamında alınan önlemlerden ciddi şekilde etkilendi.

Mart ve nisan aylarımız sıkıntılı geçerken, mayıs ayında yavaş yavaş diğer ülkelerle birlikte normalleşmeye başladık. Maske, temizlik hassasiyetine dikkat edersek bu süreçten de alnımızın akıyla çıkacağımız muhakkaktır. Türkiye olarak biz, kendi ihtiyaçlarımızı karşılamanın yanında destekte bulunduk. Küresel yardımlaşmanın birçok kez dile getirilip, fiiliyata dönüştürülmediği bir dönemde biz insanlığımızı gösterdik.

Hiçbir vatandaşımızın zorluğa, yokluğa düşmemesi için tüm gücümüzü seferber ettik. Yaklaşık 10 milyon vatandaşımıza 12 milyar lirayı bulan karşılıksız kaynak aktardık.

Hizmet götürmenin peşinde olduk. Yeniden yapılanacak dünyada Türkiye'nin refahını çok daha yükseğe taşıyacağız. Yanında olamadığımız sevdiklerimize iletişim araçları ile de olsa ulaşacağınıza inanıyorum. Rabbim'den bir sonraki bayrama esenlikle ulaştırmasını diliyorum. Kalın salıcakla.

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/4690440/cumhurbaskani-erdogandan-bayram-mesaji