Kurumun yeni başkanı atanmadan 4 gün önce göreve başlamış!

Türk Tarih Kurumu Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde “Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış Göreve Başladı” başlıklı haberde, “Türk Tarih Kurumu Başkanlığı görevine atanan Prof. Dr. Ahmet Yaramış 20 Nisan’da yeni görevine başladı. Prof. Dr. Ahmet Yaramış, görevini Yüksek Kurum Başkan Vekili Prof. Dr. Muhammet Hekimoğlu’ndan devraldı” ifadeleri yer aldı.

‘ÇADIR DEVLETİ, ÇADIR TİYATROSU’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında bu duruma “çadır devleti” tepkisi göstererek şunları söyledi:

“Ahmet Yaramış, atamadan 4 gün göreve başlamış. Çadır devleti. Çadır tiyatrosu. Anayasal güvence altında Atatürk’ün kurduğu, Atatürk’ün vasiyetiyle korunan, kollanan ve nemalandırılan Türk Tarih Kurumu’nun başına Afyon Ensar Vakfı Yönetim Kurulu üyesini atıyorsunuz. Tarihe merakı var, Atatürk’e husumeti olan kimler varsa onlara merakı var. Aynı Diyanet İşleri Başkanı gibi. Fesli deli Kadir’in elini öpen, önünde eğilen Diyanet İşleri Başkanı gibi Atatürk’e husumeti olan ne kadar insan varsa onu araştırmış olan Ahmet Yaramış’ı buraya atadılar. Herhalde Atatürk’ün kemiklerini sızlatmak için bir atama yap deseniz, bu atama yapılır. Otursunlar beyefendiler. Saraydaki yerinde oturdukça Ahmet Bey rahat otursun, orada. Saray rejiminin sonu geliyor. O son, Atatürk’ün kemiklerini sızlatacak bütün bu atamaların da sonunu getirecek. Atatürk düşmanlığında markalaştınız diye atandıysanız, saraydaki kalktığında o görevden alınmak için beklemeyin, o koltuğu terk edin.”

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/4315744/kurumun-yeni-baskani-atanmadan-4-gun-once-goreve-baslamis