Twitter milyonlarca hesabı sildi

Twitter milyonlarca hesabı sessizce sildi ve kullanıcıların SMS mesajları yoluyla tweet almalarını sağlayan özelliği kapattı. Bu esasen 140 karakterlik tweet'ler göndermek ve almak için SMS sistemi etrafında inşa edilen 14 yıllık sosyal medya platformu için bir dönemin sonuna işaret ediyor.

Twitter, kullanıcıların SMS mesajları aracılığıyla tweet atabildiği bu hizmeti ilk olarak geçen yıl şirketin CEO'su Jack Dorsey'nin hesabının bu özellik nedeniyle hacklenmesinden sonra kaldırmıştı.

Chuckle Squad isimli bilgisayar korsanları grubu bu özellikteki güvenlik açıklarından yararlanarak Dorsey'in hesabından ırkçı hakaretler ve antisemitik mesajlar paylaşmıştı.

O zamandan bu yana yeni güvenlik açıklarının keşfedilmesi SMS hizmeti aracılığıyla Twitter'ı kullanma özelliğinin artık çoğu kullanıcı için tamamen işlevsizleştiği anlamına geliyor.

Şirket, pazartesi günü paylaştığı tweet'te, "Hesabınızı güvende tutma konusunda yardımcı olmaya devam etmek istiyoruz. SMS özelliğiyle ilgili güvenlik açıkları tespit ettik, bu nedenle SMS aracılığıyla Twitter kullanma hizmetimizi birkaç ülke haricinde kapattık" ifadelerini kullandı.

- Milli Gazete, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/4312810/twitter-milyonlarca-hesabi-sildi