Hindistan'da büyük zulüm! Müslümanlar hastanelere alınmıyor

Hindistan'da Covid-19 vaka sayısı hızla artarken iktidardaki ırkçı Hindistan Halk Partisi (BJP) üyeleri, Müslümanları yeni tip koravirüsü yaymakla suçluyor.

Hükümet, ülkedeki Covid-19 vaka sayısının yüzde 30'unun Tebliğ Cemaati'nin mart ayı başlarında düzenlediği dini bir toplantı ile bağlantılı olduğunu bahanesini ortaya sürüyor.

İslam karşıtlığının arttığı ülkede koronavirüs salgını nedeniyle Müslümanlar hedef gösteriliyor.

Bazı hastaneler Müslümanları kabul etmiyor

Ülke genelinde çok sayıda Müslümanlara yönelik düşmanlık artarken, eczane ve marketlere kabul edilmiyor. Telangana eyaletinde bazı hastanelerin, Müslümanların sağlık kurumuna girişine izin vermiyor.

Geçtiğimiz haftalarda Hint basını, Jarkand'da Müslüman hamile bir kadının Covid-19’u yaymakla suçlandığını için hastane personeli tarafından darp edildiğini ve daha sonra bebeğini kaybettiğini aktarmıştı.

'Covid-19 pozitif olan Müslümanlar kabul edilmiyor'

Öte yandan Uttar Pradesh’in kuzeyindeki Meerut kentinde bir hastane koronavirüs testi negatif olmayan Müslümanları kabul etmeyeceğini belirten bir reklam yayınladı.

Ancak reklamda Hindulardan kanıt sunmalarının istenmediği söylendi.

Müslüman liderler Tebliğ Cemaati'ne yönelik soruşturma açılmasını doğru bulduklarını ancak bu bahane ile tüm Müslümanların hedef haline getirilmesine karşı olduklarını duyurdu.

Tebliğ Cemaati lideri 'koronavirüs yayma' suçundan cinayetle yargılanacak

Hindistan'daki İslami Tebliğ Cemaati lideri Muhammet Saad Kandehlevi, koronavirüsün yayılmasına sebep olduğu gerekçesiyle cinayetle yargılanacak.

İlk olarak koronavirüs nedeniyle ülkede ilan edilen geniş ölçekli toplanma yasağını ihlal etmekle suçlanan Tebliğ Cemaati lideri, mart ayının ortasında düzenlenen toplantılar sebebiyle salgının yayılmasına ve ölümlere sebep olmakla suçlanıyor.

Cemaati lideri Muhammet Saad Kandehlevi, suçlu bulunması halinde 10 yıl hapis cezası ile karşı karşıya kalabilir.

Hindistan'da İslamofobi hız kesmeden devam ediyor

Hint milliyetçisi Başbakan Narendra Modi'nin geçen yıl yeniden seçilmesinin ardından Müslümanlara yönelik saldırı ve politikalar artmıştı.

Hindu çeteler son dönemlerde Yeni Delhi'deki Müslümanların evlerine ve iş yerlerine saldırmış, çıkan olaylarda 51 sivil hayatını kaybetmişti.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/4306901/hindistanda-buyuk-zulum-muslumanlar-hastanelere-alinmiyor