Maçlar, İstanbul’da oynansın

Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe’nin başını çektiği İstanbul kulüpleri Haziran ayında liglerin kaldığı yerden tek şehirde devam etme ihtimali üzerine yaptıkları çalışmada “Tek şehir” olarak İstanbul’u istiyorlar.

3 Büyükler uzun zaman sonra bir konuda ortak fikirde birleştiler. Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe’nin başını çektiği İstanbul kulüpleri Haziran ayında liglerin kaldığı yerden tek şehirde devam etme ihtimali üzerine yaptıkları çalışmada “Tek şehir” olarak İstanbul’u istiyorlar.  Halihazırda Galatasaray,Beşiktaş, Fenerbahçe, Başakşehir ve Kasımpaşa statları karşılaşmalar için uygun durumdalar. Bu statlara ilave olarak Ümraniye, Karagümrük ve Necmi Kadıoğlu statları da 1. Lig karşılaşmalarına ev sahipliği yapıyor. Yeni yapılan ve bu sezon Ziraat Türkiye Kupası maçlarında Antalyaspor ve Konyaspor’u ağırlayan Esenler stadyumuyla beraber toplam 9 stadı bulunan İstanbul’un bu tercih için en elverişli şehir olduğu görüşündeler.

Hatta kulüplerin yedek stat önerileri de mevcut. İstanbul’a yakın olarak Kocaeli stadyumu da plandaki 10.stat olarak yer alıyor. Yapılan taslakta kulüplerin antrenmanları için  bir tesisi, 2 kulübün ortaklaşa kullanması da yer alıyor. Maçların seyircisiz oynanması ihtimali olması üzerine yapılan bu çalışmada Anadolu kulüpleri için de bir teklif var. Kulüplerin yolculuk ve uçak masraflarının olmadığı bu planda Anadolu kulüplerinin konaklama masraflarının da Futbol Federasyonu tarafından karşılanması teklif edilecek. Böylece uzun süreli oluşacak konaklama masrafı yükünden de kulüpler kurtulmuş olacak. Süper Lig’in kalan haftalarının seyircisiz İstanbul’da oynanması projesi için 3 Büyükler bu  hafta yoğun bir kulis oluşturmaya başladı.

ANTALYA’YA ‘SICAK’ BAKILMIYOR

Spor tesislerinin çok olmasından dolayı Antalya fikri kulislerden konuşulup ortaya atılsa da Haziran-Temmuz ayı mevsim sıcaklıklarının Antalya’da futbol için elverişli olmadığından dolayı bu teklife kulüpler sıcak bakmıyorlar.

UĞUR ŞENPİRE İSTANBUL

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/4299383/maclar-istanbulda-oynansin