Küme düşmek beş yıl askıya alındı

Meksika birinci liginde küme düşme ve ikinci ligden birinci lige yükselme, beş yıl süreyle askıya alındı. İkinci ligde, korona virüsü nedeniyle sezon iptal edildi.

Liga MX Yönetim Kurulu Başkanı Enrique Bonilla, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, ligdeki 18 kulüp başkanının video konferans yöntemiyle katıldığı bir toplantı gerçekleştirildiğini aktardı.

Yaşanan mali problemlerden dolayı zor günler geçiren Meksika futbolu için bir adım attıklarını ifade eden Bonilla, toplantıda oy birliğiyle alınan karar doğrultusunda beş sezon boyunca birinci ve ikinci ligler arasında düşme ve yükselmenin kaldırıldığını belirtti.

Bonilla, kararı daha önceden kabul eden ve genç oyuncu yetiştirme görevini üstlenecek ikinci lig kulüplerinin her birine beş yıl boyunca sezon başına 845 bin dolar para yardımı yapılacağını açıkladı.

Öte yandan Bonilla, koronavirüs salgını nedeniyle ikinci ligde 2019-2020 sezonunun iptaline karar verildiğini ve şampiyon ilan edilmeyeceğini açıkladı.

Meksika’da 10’uncu haftası geride kalan Liga MX’in kapanış liginde karşılaşmalar, korona virüsü nedeniyle geçen ay askıya alınmıştı. 

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/4181285/kume-dusmek-bes-yil-askiya-alindi