Alman basını yazdı: Bayern Münih'in yıldızı, Galatasaray yolunda mı?

Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle liglerin ertelendiği şu dönemde kulüpler gelecek sezon için çalışmalarına yoğunlaşırken, Alman basınından dikkat çeken bir iddia geldi.

Bundesliga ekiplerinden Bayern Münih'te forma giyen Avusturyalı David Alaba'nın Galatasaray'a transfer planı olduğu ileri sürüldü.

Son iki sezonun şampiyonu Galatasaray, mevcut sezonda da ikinci yarıda yakaladığı çıkışla şampiyonluğun en büyük adaylarından biri hâline gelmişti.

Skorer’in aktardığına göre Alman basını, "Alaba, daha önce Galatasaray taraftarlarıyla maç izlemeyi dahi tercih etti. Taraftarların kulübüne tutkulu bağlanması onu büyük etkiledi. Alaba, resmi Galatasaray forması dahi almıştı” diye yazdı.

Ancak haberlerde, küresel olarak saygın oyuncuların bile geleceklerinden emin olmadığı bu haftalarda, David Alaba’nın en azından bu yaz döneminde Galatasaray’a geçmeyeceği vurgulandı.

Alman basınında çıkan haberlerde şu ifadelere yer verildi:

"Tüm futbol camiası corona virüsü nedeniyle büyük bir belirsizlikle karşı karşıya. Şu anda ve orta vadede kulübüne bağlı olan oyuncular, zor şartlar altında daha detaylı düşünmelidir. Erken bir sözleşme uzatması mı daha akıllıca olur? Yoksa bir değişiklik mi? Kriz anındaki mekanizmasını bir kaç ay içerisinde göreceğiz. Fiyatlar genellikle böyle kriz zamanlarında düştüğü için, kendi piyasa değeri de düşebilir. Artık eskisi kadar pahalı olmazsınız ve muhtemelen, daha ucuza transfer olabilirsiniz."

Alaba, 2017 yılında Galatasaray'ın oynadığı, EuroCup B Grubu'ndaki Bayern Münih karşılaşmasını tribünden izlemişti.

Avusturyalı yıldız, maç sonunda yaptığı açıklamada,"Ben Viyana'da Türklerle büyüdüm. Birçok Türk arkadaşım vardı. Onlar da beni bir nevi Galatasaray taraftarı olarak yetiştirdi ve ben de Galatasaray'ı tutuyorum" demişti. 

Öte yandan Bayernli savunmacının güncel piyasa değeri 65 milyon euro. 

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/4125452/alman-basini-yazdi-bayern-munihin-yildizi-galatasaray-yolunda-mi