Rektör Mazhar Bağlı görevinden alındı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nden (NEVÜ) yapılan yazılı açıklamada, Prof. Dr. Mazhar Bağlı'nın Yüksek Öğretim Kurulu'nun kararıyla görevden alındığı belirtildi.  

Mazhar Bağlı’nın görev süresinin dolmasına ise bir yıl kadar az bir süre kaldığı, bu süre dolmadan YÖK tarafından görevden alındı.

Bağlı, 7 Haziran 2015 genel seçimlerde Ak Parti Şanlıurfa 25. Dönem Şanlıurfa Milletvekili olarak TBMM'ye girdi. 2009-2015 yılları arasında AK Parti MKYK üyeliğinde bulundu. 

Mazhar Bağlı kimdir?

MAZHAR BAĞLI'DAN AÇIKLAMA

Üniversiteden yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Mazhar Bağlı, şu ifadeleri kullandı:

"15 Mart 2017 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleri ile atanmış olduğum Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğü görevimden Yüksek Öğretim Kurulunun almış olduğu karar ile 26 Mart 2020 tarihi itibariyle ayrılmış bulunmaktayım. Bu süre zarfında görev yaptığım başta Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesindeki çalışma arkadaşlarıma, sevgili öğrencilerime ve kıymetli Nevşehir halkına şükranlarımı sunar teşekkür ederim."

Yeni Rektör olacağı iddia edilen Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç Dr. Semih Aktekin'in ise resmi olarak atanması bekleniyor.  

- Milli Gazete, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/4111302/rektor-mazhar-bagli-gorevinden-alindi