“Sinop ve Alınteri” sergisi açıldı

Sinop’un yazılı ve görsel tarihine katkı sunan yazar ve fotoğrafçı Şevket Maviş’in yüzlerce eser arasından seçerek özenle oluşturduğu “Sinop ve Alınteri” temalı sergisi Üsküdar Altunizade Kültür Merkezi’nde açıldı.

Kocaeli’de, Yazar ve fotoğrafçı Şevket Maviş’in “Sinop ve Alınteri” temalı sergisi Üsküdar Altunizade Kültür Merkezi’nde açıldı. Uzun yıllar büyük emek ile oluşturulan sergi, hafta sonu da açık olacak.

SİNOP’UN KÜLTÜREL HAYATINA IŞIK TUTUYOR

Yaptığı çalışmalarla Sinop’un yazılı ve görsel tarihine katkı sunan Maviş’in çektiği fotoğraflar Sinop’un sosyal ve kültürel hayatına ışık tutuyor. Maviş, sergi öncesi yaptığı açıklamada, “Kendimizi hayatın akışına kaptırdığımız zamanlarda yaşadığımız anın önemini fark edemeyiz, ancak sıradan görünen zamanları belgeleyen bir tek fotoğraf karesi bile o anın değerini fazlasıyla anlatır. “Sinop ve Alınteri” fotoğraf sergisi, uzun yıllardır büyük bir emek sarf ederek çektiğim fotoğraflardan oluşan emeğin insan hayatındaki değerini gösteren birbirinden çarpıcı karelerdir. Özenle hazırlanmış ve yüzlerce eser arasından seçilmiştir” diye konuştu.

- Milli Gazete, Kültür-Sanat bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3708676/sinop-ve-alinteri-sergisi-acildi