Erbakan Ödülleri ödül töreni belli oldu! 'İlk yerli motor' sürprizi

2020 Erbakan Ödülleri töreni hakkında detaylar belli oldu.  Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan adına 3'üncüsü organize edilen Uluslararası Erbakan Ödülleri 14 Mart'ta İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek törenle verilecek. Ödül olarak, 54. Hükümetin Başbakanı Erbakan’ın kurucusu olduğu fabrikada üretilen Türkiye’nin ilk yerli motorunun stilize edilmiş gümüş versiyonu verilecek.

Erbakan Ödülleri Platformundan yapılan açıklamaya göre etkinlik, 5 kişilik yürütme ve 18 kişiden oluşan yönetim kurulundan oluşan Erbakan Ödülleri Platformu tarafından düzenleniyor.

Erbakan Ödülleri ertelendi

ERBAKAN ÖDÜLLERİ JÜRİ HEYETİ

2020 Yılı Erbakan Ödülleri Jüri Heyeti, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Tekir, Prof. Dr. Sencer İmer, Prof. Dr. Ramazan Evren, Prof. Dr. Murat Yülek ve Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy'dan oluşuyor. Erbakan Ödülleri adına özel olarak, erbakanodulleri.org/ web sitesi de yayına alındı. 

NEDEN ERBAKAN ÖDÜLLERİ?

Erbakan Ödülleri’nin amacı, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın, Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu saygın bilim ve devlet adamı olarak ülkemizde ve dünyada bilim, eğitim, kültür, ekonomi ve siyaset alanlarında insanlığın eşitlik, özgürlük, adalet özlemine duyduğu inancı kuvvetlendiren örnek hayatını anmak; büyük dava adamı olarak insanlığın refah, barış ve kardeşliğine yaptığı değerli ve yüksek katkıları yaşatmak temelinde; hayatı ve çalışmaları ile toplumumuza ve insanlığa örnek olan, değer katan, kişiliği ve çalışmaları ile topluma yol gösteren gerçek veya tüzel kişilere ödül verilmesi ve bu haslatlerin yaygınlaşmasını teşvik edilmesi olarak belirlendi. 

ULUSLARARASI ERBAKAN ÖDÜLLERİ, İKİ ANA BAŞLIKTA VERİLECEK

"İnsanlığa Fayda" başlığı altında toplumsal statüsü, eğitimi, unvanına bakılmaksızın yaptığı veya yapmakta olduğu işler dolayısıyla insanlığın huzuru, refahı, barışı, maddi ve manevi gelişimi ve mutluluğuna katkı sağlayan gerçek kişi veya kurumlara; "Onur Ödülü" başlığı altında toplumsal hayatın farklı alanlarında üstün değerler üretmiş, hayatında adaleti, hakkaniyeti, hukukun üstünlüğünü, toplumsal meşruiyet ve vicdanı esas almış, insanların, toplumların ve milletlerin barış ve refah içinde yaşaması için üstün gayret göstermiş, şahsiyetiyle bugüne ve yarına örnek olmuş, hayatta olmayan kişiler adına yakınlarına sunulacak.

ÖDÜLLER, GÜMÜŞ MOTORUN STİLİZE EDİLMİŞ VERSİYONU OLACAK

Ödül, Necmettin Erbakan'ın kurucusu olduğu ve Türkiye'nin ilk yerli motorunun üretildiği Gümüş Motor fabrikasından ilhamla, fabrikada üretilen ilk motorun stilize edilmiş gümüş bir versiyonu şeklinde olacak.

Ödül töreni, 14 Mart'ta Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapılacak. 

Erbakan Ödülleri Platformu Başkanı, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, törene ilişkin şunları söyledi:

"Rahmetli Erbakan Hocamız ömrü boyunca iyinin, güzelin ve doğrunun yaygınlaşması için mücadele verdi, insanların hayırlısı olmak için elinden gelen her şeyi yaptı ve bu yolda hiçbir zorluk ve engel tanımadan mücadele etti. İnşallah bu ödüller vasıtası ile tüm dünyada hocamızın uğruna mücadele ettiği bu hasletleri yaygınlaştırmak ve teşvik etmek fırsatı bulacağız. İnşallah bu yıl uluslararası ve son derece nitelikli bir programı gerçekleştirmiş olacağız."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3677458/erbakan-odulleri-odul-toreni-belli-oldu-ilk-yerli-motor-surprizi