Rıdvan Dilmen'den Galatasaray ve Yeni Malatyaspor maçı yorumu

Rıdvan Dilmen, Galatasaray Yeni Malatyaspor maçının ilk yarısını NTV ekranlarında yayınlanan %100 Futbol programında değerlendirdi.

İşte Rıdvan Dilmen'in açıklamalarından satır başları:

Galatasaray, hafta içindeki Alanyaspor maçının da etkisiyle coşkulu, etkili oyunundan uzak kaldı. Muslera harika bir kurtarış yaptı, kendini hatırlattı.

Galatasaray karşısında beklenmedik bir Malatya buldu. Dirençli bir takım vardı. Kupa maçı nasıl Alanya'yı etkilediyse, Galatasaray'ı da etkilediğini gördük.

Penaltı doğru. Gol iptali, benim düşüncelerime göre doğru, Türkiye'de bazen bunları gol verdiler. Kural doğru, ofsayt. Yardımcı hakem doğru bayrak kaldırdı. Şimdiye kadar, bir tek Türkiye Cumhuriyeti'nde uygulanmıyordu.

Yeni Malatyaspor iyi başladı, doğru baskı kurdu. Sonrasında Galatasaray'daki farklı ayaklar oyuna ağırlık koydu.

Gökhan Töre'yi ikinci sarı karttan atmalıydı hakem, o atmadan Kemal Özdeş onu oyundan almalı. 2. sarıyı gösterebilirdi, net demeyeyim ama 2. sarı.

Seri'nin bir pozisyonu var, sol eline geldiyse, penaltı. Beşiktaş maçında Suat Arslanboğa pozisyondan sonra bitirmişti ya yarıyı, bakalım şimdi ne yapacaklar? Bu pozisyonu penaltı değil diye mi nitelendirdiniz?

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3654685/ridvan-dilmenden-galatasaray-ve-yeni-malatyaspor-maci-yorumu