Darp edilen kadını kurtarmıştı, Kadir Şeker davasında yeni gelişme

Konya'da darp edilen bir kadını kurtarmak için müdahale eden ve çıkan arbedede Özgür Duran'ın ölümüne neden olan Kadir Şeker'in yargılandığı davada hayatını kaybeden Duran'ın kuzeni Özgür Duran da ifade verdi.

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve parkta yürüdüğü sırada, Duran'ın şiddet uyguladığı Ayşe D.'ye yardım etmek isterken şiddete maruz kalan ve sonrasındaki boğuşmada Duran'ın ölümüyle sonuçlanan olayla ilgili başlatılan yargı süreci işlemeye devam ediyor.

Duran'ın kuzeni B.D. ifadesinde olayla ilgili bir bilgisi bulunmadığını söyledi.

Şeker, 5 Şubat Çarşamba akşamı, tramvaydan inip evine giderken, iddiaya göre Özgür Duran'ın, Ayşe D.'yi dövdüğünü gördü ve Duran'ı durdurmaya çalıştı. O sırada cebinden çıkardığı bıçak Duran'ın kalbine isabet etti.

Şeker, 'kasten adam öldürme' suçlamasıyla tutuklandı.  B.D. ifadesinde, "Ayşe ile birlikte Antalya'dan gelerek bir süre benimle kaldılar. Daha sonra Konya'ya geçtiler. Burada kaldıkları süre zarfında bir sıkıntıları olmadı. Zaten severek birlikte olmuşlardı" dedi.

Yine Ayşe D.'nin çığlıklarını duyarak kavganın çıktığı alana koşan dördü Suriyeli beş kişinin de ifadesine tanık sıfatıyla başvuruldu.

Tanıklar kadının çığlıklarını duyar duymaz olay yerine koştuklarını söyledi.

Cumhuriyet Savcılığı, Kadir Şeker'in üzerindeki kıyafetleri, montu ve okul çantasını da incelenmek üzere kriminale gönderdi. Kıyafetlerin üzerinden yola çıkılarak, yerde bir boğuşmanın olup olmadığı, olduysa boğuşmanın derecesinin belirlenmeye çalışılacağı öğrenildi.

Sosyal medyada Kadir Şeker'in serbest bırakılması için kampanya başlatıldı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3654037/darp-edilen-kadini-kurtarmisti-kadir-seker-davasinda-yeni-gelisme