Miting hazırlıkları sürüyor! Zorbalığa karşı Kudüs için ayağa kalk

Saadet Partisi, ABD Başkanı Donald Trump tarafından “Yüzyılın Anlaşması” olarak duyurduğu sözde “Ortadoğu Barış Planı”na tepki göstermek için miting yapma kararı aldı. Saadet Partisi, “Yüzyılın Zorbalığına Karşı Kudüs İçin Ayağa Kalk” sloganıyla, 9 Şubat'ta İstanbul Yenikapı'da yapacağı mitingin hazırlıklarını sürdürüyor. 

"BÜTÜN PARTİ LİDELERİNİ MİTİNGE DAVET EDİYORUZ"

Milyonların katılımının hedeflendiği mitingle ABD ve işgalci İsrail rejimi tarafından Filistin'i yok sayan ilhak planına karşı en yüksek sesle Filistin'in yanında yer alındığı ifade edilecek. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Bir devlet toprağıyla bellidir, sınırları ve başkenti vardır. Hayali ve toprağı olmayan bir ülke kuruyorlar. Bizim buna razı olmamız mümkün değil." demişti. Karamollaoğlu, "Yapacağımız mitinge bütün siyasi parti liderlerini davet ediyoruz" dedi. 

FİLİSTİN DAVASI PARTİLER ÜSTÜDÜR

milligazete.com.tr'nin edindiği bilgiye göre, Saadet Partisi’nde yapılacak olan miting ile ilgili çalışmalar devam ederken, konuyla ilgili bütün STK'lara çağrı yapıldı. Düzenlenecek büyük Kudüs mitinginin ümmet meselesi olduğuna vurgu yapılarak, bütün STK’ların mitinge destek vermesi gerektiği ifade edildi. 

YENİKAPI'DA TARİHİ KUDÜS MİTİNGİ

Ayrıca yapılan çağrıda, Filistin davasının partiler üstü olduğu ve böylesi kritik bir konuda hassasiyet taşıyan herkesin bu mitinge katılmasının beklendiği belirtildi. 

“Yüzyılın Zorbalığına Karşı Kudüs İçin Ayağa Kalk” sloganıyla düzenlenen mitingin bu açıdan büyük bir önem taşındığı vurgulanarak bütün vatandaşların 9 Şubat Pazar günü saat 14:00’da Yenikapı’da düzenlenecek olan mitinge davet edildi.

Öte yandan, mitinge katılım için Türkiye'nin 81 ilinden otobüsler kaldırılacağı öğrenildi.  

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3633672/miting-hazirliklari-suruyor-zorbaliga-karsi-kudus-icin-ayaga-kalk