Kulüp başkanı açıkladı! Ligden çekiliyorlar

TFF 3'üncü Lig 2'nci Grup'ta mücadele eden Cizrespor, ligden çekilme kararı aldı. Kulüp Başkanı Maruf Sefinç, kendi sahalarında Ağrıspor'a 1-0 yenildikleri maçta takımlarına yönelik haksız kararların verildiğini söyledi ve Cizrespor'u ligden çekme kararı aldıklarını açıkladı.

Daha sonra Cizrespor'dan yapılan açıklamada "TFF ve MHK'nin hukuksuzluklarına karşı gücümüz yetmiyor. Kendi sahamızda ve dışarda gördüğümüz adaletsizlikten dolayı, hakemlerin ırkçı ve milliyetçilik tutumu karşısında kulüp başkanımız Maruf Sefinç'in kararıyla takımımız Cizrespor'u ligden çekiyoruz" denildi.

Ağrıspor maçın 90. dakikasında attığı gol ile ev sahibi Cizrespor'u 1-0 yendi. Cizresporlu futbolcular maçın bitiş düdüğü ile birlikte orta hakem Erdem Demirtaş’a penaltılarının verilmediğini söyleyerek itiraz etti. Ancak itirazlar sonuç vermedi.

Hakem hataları nedeni ile maçı kaybettiklerini belirten Cizrespor Başkanı Maruf Sefinç, şunları söyledi:

“Biz bugün Ağrı müsabakası ile beraber devrenin üçüncü haftasından bir maç oynadık. Maalesef burada güzel şeyler yaşanmadı. Cizrespor’un buradaki futbol ortamı, gençlerimizin futbolu bu kadar sevmesi, bu kadar büyük bir taraftar kitlesine sahip olan bir takımın haklarının yenildiğini biz bütün kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Geçen haftalarda Esenler Erok maçında yine hakem hataları, yine net penaltımız verilmedi. Önceki hafta Kocaeli ile oynadığımız maçta sahada iki top olmasına rağmen hakemin devam ettirmesi ve gol gelmesi. Yine bu hafta Ağrı maçında hakemin net penaltımızı vermemesi. Bizim kulübümüzün ve sporcularımızın hakkının bu kadar yenilmemesi lazım. Doğudaki takımlar play off potasına girdiği zaman ve şampiyonluk mücadelesi verdiği zaman maalesef büyük bir haksızlığa uğruyor.”

Sefinç, “MHK kurulu hangi niyetle, bunu bireysel mi yapıyorlar, kurumsal mı yapıyorlar. Doğu bölgesinde futbolun bitmesini mi istiyorlar bunun Çelişkisini yaşıyoruz. Bu hukuksuzluk, bu adaletsizlik bu şekilde devam ediyorsa ben burada Cizrespor Yönetim Kurulu Başkanı olarak takımımı bu saatten sonra ligden çekiyorum” açıklamasında bulundu.

Maruf Sefinç, pazartesi günü resmi başvuruda bulunacaklarını söyledi.

Teknik Direktör Metin Akpunar da “Biz ne zaman Play-off’u yakaladık ve herkes bu takımın şampiyonluk adaylarından olduğunu söylemesi ile birlikte ne hikmetse hakem hataları üst üste gelmeye başladı” dedi.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3627331/kulup-baskani-acikladi-ligden-cekiliyorlar