15 tatil uzatıldı mı? Okullar ne zaman açılacak?

Manisa beşik gibi sallanıyor. En son bu gece yarısı 4.6 büyüklüğündeki deprem ile sallanırken ardından 4.0 ve 3.7 büyüklüğündeki iki deprem ile sarsıldı. Öte yandan Manisa'da büyüklüğü 1.4 ile 3.0 arasındaki artçı sarsıntılar ile de gün içerisinde sallanmaya devam ediyor.

Depremler nedeniyle Elazığ'da tüm okullar ve Malatya'da birçok ilçede 15 tatil uzaltılırken Manisa'daki öğrenciler de deprem nedeniyle 15 tatilin uzatılıp uzatılmayacağını merak ediyor.

MANİSA'DA OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Manisa'da 15 tatilin uzaltılması şimdilik söz konusu değil. Valilikten resmi bir açıklama yapılmazken okullar MEB'in açıkladığı tatilde eğitime başlayacak. Manisa'da 15 tatil yarın sona erecek ve okullarda 2019-2020 eitğim öğretimin ikinci yarısı için ilk ders zili çalacak.

ELAZIĞ VE MALATYA'DA OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Elazığ'da MEB'e bağlı bütün okullarda 15 tatil 1 hafta uzatıldı. Yaşanan 6.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Elazığ'da okullar 10 Şubat'ta açılacak. Üniversiteler ise 17 Şubat'ta eğitime başlayacak.

Malatya'nın Doğanyol, Pütürge, Kale ve Battalgazi ilçeleri ile birlikte Yeşilyurt, Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Darende, Doğanşehir, Hekimhan, Kuluncak ve Yazıhan ilçelerinde Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Liselerde 15 tatil 1 hafta uzatıldı. Malatya genelinde, ana okulu, ilk, orta ve liselerin tamamında ilk yarı tatili 10 Şubat'ta sona erecek.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Elazığ ve Malatya illeri dışında diğer illerde eğitim-öğretim 3 Şubat 2020 tarihinde başlayacak.

- Milli Gazete, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3625837/15-tatil-uzatildi-mi-okullar-ne-zaman-acilacak