Çocuktan korkan siyonistler

Mahmut Toptaş
Mahmut Toptaş

“Yalan dünya”nın yöneticileri de yalanla ülkelerini yönetiyorlar.

1948 yılından bu yana İsrail’in, Birleşmiş Milletler gözetiminde, Avrupa Birliği denetiminde yüzün üzerinde attığı hiçbir imzaya uymadığı yazıldı çizildi.

Bilmezden gelen, üç maymun numarası yapıp görmeyen, duymayan ve konuşmayan yöneticiler bile iç dünyalarında bunu biliyorlar.

Her anlaşmanın İsrail’in lehine olan maddeleri hemen bir hafta içinde yerine getirildi.

Filistin lehine olan maddeler, elli yıldır, kırk yıldır, otuz yıldır, yirmi yıldır, komisyonların toplantılarında görüşülmeye devam ederken Filistin toprakları ve evleri, ellerinden kayıp gidiyor.

Bir yıl içinde değil, bir hafta içinde Trump’ın, Türkiye’ye verdiği sözlerin en az on defa değiştiğini gördü yalan dünyamız.

Hatta Cumhurbaşkanımızla yaptığı konuşmanın ardından Trump, basına konuşurken, biraz önce verdiği sözün tam aksini söylediği birkaç defa meydana geldi.

Uyuşturucu bağımlılığı olduğu gibi yalan bağımlılığı da olabilir.

İçinde yalan olmayan söze inanmama hastalığına tutulmuş olabiliriz.

Yalanın tadına kaptırır, kendimizi bile yalancılar başına teslim edebilir hale getirilebiliriz.

Bazı iyi niyetli siyasilerimizle, Amerika’dan gözü yılmış etkili ve yetkili insanlarımız, morallerini güçlendirmeleri için Çin’in veya Rusya’nın ne diyeceğine bakacağına, Filistinli mücahitlerin yüz yıllık mücadelesi sonunda korkuyu öldürüp tepeden tırnağa kadar her hücresiyle korkusuzluğun ayakta gezen timsali olduğuna bir bakıversin.

Veya televizyonlardaki haberlerde en gelişmiş silahlarla donatılan İsrail askerinin, elinde taş olan Filistinli delikanlılarla karşılıklı duruşlarında iki tarafın yüz hatlarında yazılı olan ifadeler, sonunda kimin başarılı olacağını söyler.

Filistinlinin dedesiyle ninesini kendi evinde basıp, diri diri yakan ve evine sahip olup lüks villa haline getiren, annesiyle babasının bu yolda şehit olduğunu ve cenazesinin tekbirlerle kaldırıldığını gören bu çocuğu korkutacak yeryüzünde silah henüz icat edilmedi.

İşgalci Siyonistlerin bu topraklardan çıkmasından başka onları ikna edecek her türlü plan, program, ambargo, tehdit onun için geçersizdir.

Nerden biliyoruz?

Dünyamızda haklı olduğuna herkesin inandığı ama ağzını açıp haklılığını söyleyemediği bu en uzun direniş hareketini bu delikanlılar, üç nesildir devam ettiriyorlar.

Zorunlu göçe gönderilenler, gittikleri ülkelerin üniversitelerinde  bilgileriyle, iş sahasında becerileriyle, insani ilişkilerde dürüstlük örneği oldular.

Gittikleri ülkelerin siyasilerine ülkelerinin haklılığını, anlatmaya devam ettiler.

Gittikleri ülkelerde kazandıkları paralardan Filistin’e aktarmaya devam ediyorlar.

Dünyada bir benzeri olmayan bir durum bu.

Babasının genlerinde, annesinin rahminde başlıyorlar haklı davalarını savunma hareketine.

En gelişmiş laboratuarda, aslanı çakal yapmak nasıl mümkin değilse, Filistinli mücahidin yüreğine Siyonist’ten korkma virüsüyle onu korkutmak da mümkin değildir.

Yapılan nedir?

Aslanın ellerini ayaklarını bağlayarak çakalları üzerine salma hareketidir.

Allah’ın yarattığı taştan başka silahı yok.

Allah’ın topraktan bitirdiği zeytin ağacından başka gıda ve ilacı yok.

Zeytin ağaçları hem siper, hem gıda, hem ilaç olarak kullanıldığından yıllardır Siyonistler, zeytin ağaçlarını da kökünden kesmekle uğraşıyorlar.

Kendi kendilerine gelin güveyi olan Trump’la Netanyahu’nun seçim senesi bu sene.

Halkı Müslüman olan ülkelerin yöneticilerinden 50 milyar doları alacaklar.

“Filistin’de devlet kurmasına harcayacağız” diyecekler.

Kaptıkları 50 milyar doları, seçimlerinde kullanacaklar ve bu açıkladıkları “Yüzyılın Planı” bu yılın sonuna varmadan tarihin tozlu raflarında yerini alacaktır.

- Milli Gazete, Mahmut Toptaş tarafından kaleme alındı
https://www.milligazete.com.tr/makale/3619715/mahmut-toptas/cocuktan-korkan-siyonistler