Ruşen Çakır'dan Babacan'a eleştiri: Parti kurma çalışmaları gecikiyor

Gazeteci Ruşen Çakır, kendisine ait Medyascope internet kanalında AKP'den ayrılarak yeni parti kurma çalışmalarını başlatan Ali Babacan ve ekibine ilişkin dikkat çeken eleştirilerde bulundu.

Babacan'ın partisinin AKP'den ayrılacaklar için önemli bir liman ve cazip bir siyasi parti seçeneği olacağını ifade eden Çakır, "Ali Babacan'ın partisi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte kaybetmek istemeyecekler için çok cazip bir seçenek olabilir. Ama bu tabiki beklentileri karşılayabilecekleri taktirde olabilir" dedi.

Diğer taraftan Babacan ve ekibinin yeni partiyi kurma konusunda ciddi bir zaman kaybettiklerini söyleyen Çakır, "Şu aşamada baktığımızda bugüne kadar kişisel izlenimime göre Babacan ve ekibi kendilerine yönelik ilginin ve potansiyelin hakkını verebilecekleri bir hazırlık aşaması yapmadılar" ifadelerini kullandı.

Ayrıca farklı kesimlerden Babacan'ın kuracağı partiye karşı ciddi bir ilgi olmasına rağmen parti kurma konusundaki zaman kaybının toplumsal ilginin zayıflamasına yol açtığı değerlendirmesinde bulunan Çakır, "Kendilerine sorduğunuz zaman çok mutlu oldukları ve işlerin çok iyi gittiğini ve partiye katılmak için farklı kesimlerden ilginin olduğunu söylüyorlar. Ama dışardan bakıldığı zaman bu parti kurma hareketlerini dışardan gözlemlemeye çalışan bir gazeteci olarak başta var olan ilginin geciktikçe azaldığını müşahede ettim" diye konuştu.

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3593205/rusen-cakirdan-babacana-elestiri-parti-kurma-calismalari-gecikiyor