İstanbul'un en iyi köpek eğitim merkezi pet okulu

Köpeği mükemmelleştirecek en önemli şeylerden birisi köpek bakımıdır. Söz dinlemeyen ve verilen komutlara itaat etmeyen bir köpek her ne kadar sevimli olsa da sahibini yormaktadır. Bunun yanı sıra eğitim alan köpekler, sahiplerini mutlu ederek arkadaş canlısı bir tavır sergilemektedir. Eğitim alan köpekler sahiplerine bir dost ve hayat arkadaşı olmaktadır. Özel olarak profesyonel kişiler tarafından verilmesi gereken bu eğitimler, sabır ve prensip gerektirmektedir. Yavru köpeklerde daha başarılı olan eğitim süreçleri, pet okulunda profesyonel eğitmenler tarafından yürütülmektedir. Web sitesi üzerinden de bilgi almanıza olanak sağlayan pet okuluna, petokulu.com adresi üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Profesyonel olarak 10 yıldan uzun bir süredir köpek eğitimi hizmeti veren pet okulu, İstanbul'da hizmetlerini sürdürmektedir. Pet hayvan sahiplerinin ihtiyaçları doğrultusunda eğitim imkanı sunan bu merkez, pek çok ünlü simanın pet hayvanını da eğitimden geçirmiştir. Sevgi ve ilgi ile yapılan eğitimler, özel ve butik bir okul ortamında sunulmaktadır. Güvenlik kameraları ile aktif olarak izlenen merkezde, tam zamanlı olarak çalışan bir veterinerde bulunmaktadır. Hayvan sağlığına önem veren ve hayvan sahiplerini de bilinçlendiren pet okulunda, arzu ettiğiniz güvenilir eğitim ortamına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Uzun bir süredir İstanbul'da kaliteli ve güvenilir köpek eğitimi hizmeti sunan Pet Okulu, 24 saat hizmet sunmaktadır. Doğa içerisinde bulunan tesisinde hizmetlerini gerçekleştiren merkezde, profesyonel eğitimler hakkında detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz. İstanbul'un hemen hemen birçok bölgesinde hizmet veren Pet Okulu, başlıca; Kadıköy, Ümraniye, Maltepe, Pendik, Kartal, Ataşehir, Üsküdar, Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bakırköy, Başakşehir ve Bayrampaşa bölgelerinde eğitim hizmeti vermektedir.

Pet Okulunun Sunmuş Olduğu Hizmetler

Evcil köpek sahiplerinin en çok dert yandığı konulardan birisi de köpek eğitimidir. Minik dostlarımıza verilen eğitimler onlarla iletişim kurmanız için gereklidir. Oldukça büyük bir önem arz eden bu eğitimler sonrasında köpeklerinizi sosyal hayatınıza dahil edebilir, daha kaliteli ve daha eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Pet okulu bu anlamda sizlere geniş bir hizmet olanağı sunmaktadır. petokulu.com web sitesi üzerinden de rahatlıkla inceleyebileceğiniz bu eğitimler, tuvalet eğitimi, temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, yavru köpek eğitimi, evde köpek eğitimi ve köpek oteli olarak karşınıza çıkmaktadır.

Tuvalet Eğitimi

Hayvan sahiplenmek oldukça zorlu bir süreçtir. İlgi, alaka ve sorumluluk istemektedir. Bu süreç sonrasında köpeğinizle iletişim kurabilmeniz için belirli bir eğitim vermeniz gerekiyor. Bu eğitim süreci ise tuvalet eğitimi ile başlamaktadır. Tuvalet eğitimi için ilk önce ev ortamında mı veya dış ortamda mı tuvalet eğitimi vereceğinize karar vermeniz gerekmektedir. Küçük boyutlarda köpekler için bu eğitim genellikle ev içerisine alışılması amacıyla verilmektedir.

Tuvalet eğitimi yapmak istiyorsanız ilk olarak beslenme sürelerini ayarlamanız gerekiyor. Köpeklerde tuvalet süreci yemek sonrasında ortalama 1 saat süre ile ortaya çıkmaktadır. Günde 3 kez köpek beslemesi yapmalı, yavru köpeklerde beslemeden 15 dakika sonra tuvalet gezisi yapılması gerektirmektedir.

Temel İtaat Eğitimi

Köpeğinizle iyi bir iletişim kurmanın yolu temel itaat eğitiminden geçmektedir. Profesyonel kişiler tarafından verilen bu eğitim, hoş bir arkadaşlık başlangıcının anahtarıdır. Pet okulu, bu eğitim süresince köpeğinizle sizin aranızda bir uyum sağlanmasını amaçlamaktadır. 3-9 ay arası başlanması gereken temel eğitim, ortalama olarak 3-4 hafta sürmektedir. Bu eğitim süresince köpeğinize, yat, otur, bekle, yat bekle, takip, otur bekle ve hayır komutları öğretilmektedir.

İleri İtaat Eğitimi

Köpeklerde ileri itaat eğitimi verilebilmesi için temel eğitimin verilmiş olması gerekmektedir. Bu eğitimin temel eğitimden en büyük farkı ise eğitim süresince tasma takılmaması ve köpeğinizin serbest olmasıdır. İleri itaat eğitimi 6-12 ay arası köpeklere rahatlıkla verilebilmektedir. Temel itaat eğitimlerindeki komutların yanı sıra gel komutunun da öğretildiği bu eğitim sonunda köpeğinizle daha kaliteli vakitler geçirebileceksiniz.

Yavru Köpek Eğitimi

Pet okul yavru köpek eğitimlerini 30 günlük aşamalara sığdırmaktadır. 4 hafta olarak bölünen bu eğitim süreçlerinin her birinde köpeğiniz farklı şeyler öğrenecektir. Bu süreçte köpeğinizle günlük hayatta yaşadığınız el ısırma, eşyalara zarar verme gibi sorunlar sona erdirilmektedir.

Eğitimin 1. haftası uyum ve gözlem ile sürdürülmektedir.

Eğitimin 2. haftasında köpeğinize takip komutu, otur komutu ve yat komutu öğretilmektedir.

Eğitimin 3. haftasında yat ve otur komutları öğretilmekte, eğitim tekrarı uygulanmaktadır.

Eğitimin 4. haftasında köpekler eğitime tutulmakta, vekil ile eğitim çalışması gerçekleştirilmektedir.

Evde Köpek Eğitimi

Evcil hayvan olarak köpek beslemek oldukça zorlu bir süreçtir. Basit tuvalet ve itaat eğitimlerini kendiniz prensip ve sabır ile öğretebilirsiniz. Bu konu hakkında petokulu.com adresinden gerekli olan bilgileri alabilir, bu uygulamaları sizlerde evinizde gerçekleştirebilirsiniz.

Köpek Oteli

Evcil hayvan olarak köpek besleyen kişilerin en önemli sorunlarından birisi seyahat sırasında köpeklerine bakacak birisi veya birilerinin bulamamaktadır. Pet okulu bu sorununuza da çözüm getirmekte ve otel hizmetiyle köpek sahiplerine yardımcı olmaktadır. Oldukça güvenli olan bu konaklama sürecinde köpekleriniz kısıtlanmamakta ayrıca farklı aktivite imkanları sunulmaktadır.

- Milli Gazete, Aile & Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3591263/istanbulun-en-iyi-kopek-egitim-merkezi-pet-okulu