Galatasaray Jesse Sekidika'yı KAP'a bildirdi

Galatasaray, Eskişehirspor'dan transfer ettiği ve 4,5 yıllık anlaşma imzaladığı Jesse Sekidika'yı kadrosuna kattığını KAP'a bildirdi.

Galatasaray, Jesse Sekidika transferini KAP'a bildirmesine ilişkin yaptığı açıklama şu şekilde:

"Profesyonel Futbolcu Jesse Tamunobaraboye Sekidika ile 2019-2020 futbol sezonundan başlamak üzere 2023-2024 sezonu sonuna kadar anlaşmaya varılmıştır.
Buna göre Futbolcuya 2019-2020 sezonu için net 125.000 Euro, 2020-2021 sezonundan itibaren 4 sezon boyunca net 250.000 Euro sabit transfer ücreti ödenecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

"GENÇLEŞME POLİTİKAMIZA UYGUN TRANSFER"

Jesse'nin Galatasaray kadrosuna dahil edilmesinin gençleşme politikasına uygun olduğunu dile getiren Başkan Mustafa Cengiz, "Sevgili Jesse, stratejik ve yeniden yapılanan gençleşme politikamıza çok uygun bir futbolcu. Biz inşallah sahada da onun ölümüne, mert, dürüst, adil yarış içinde en ciddi katkıyı takımımıza ve camiamıza yapacağına inanıyoruz. Biz onun dürüst yarışta her zaman Galatasaray bayrağını en tepeye taşıma mücadelesinde bir nefer, bir takım oyuncusu olarak görev alacağına inanıyoruz. Allah utandırmasın" diye konuştu.

Ayrıca Jesse'nin uzun yıllar Galatasaray'da top koşturacağını ve bundan ötürü mutlu olduğu vurgulayan İkinci Başkan Abdurrahim ise "Aramıza hoş geldi. Kendisine başarılar diliyorum. 'En az 20 sene bu formayı çıkarmayacaksın' dedim. Kendisi de çok mutlu olduğunu ifade etti. Florya'daki futbolcu arkadaşlarıyla da görüşmüş. Çok iyi bir ortam olduğunu söyledi. Kendisine başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'a geldiğinden dolayı mutlu olduğunu belirten Sekidika da "Çok büyük bir kulübe geldim. Çok mutluyum. Bu büyük fırsatı kullanacağım. Galatasaray her zaman istediğim bir yerdi" açıklamasında bulundu.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3582907/galatasaray-jesse-sekidikayi-kapa-bildirdi