İşgalci İsrail güçleri namaz kılanlara saldırdı

Filistin Enformasyon Merkezi'nde yer alan habere göre işgal güçleri bir yandan Babu'r-Rahme Namazgahı'nı kapatmak için yargıdan karar çıkarmaya çalışırken dün akşam saatlerinde Mescid-i Aksa'nın kapılarından olan Babu'r-Rahme civarında namaz kılanlara ve Babu Hitta'da namaz kılmaya gelenlere saldırdı ve bazı kişileri gözaltına aldılar.

Yerel bir kaynağın verdiği bilgilere göre işgal güçleri dün gece yatsı namazı vaktinde Babu'r-Rahme yakınında namaz kılanlara saldırdı ve biri kadın beş kişiyi gözaltına aldılar.

İşgal güçleri daha sonra Mescid-i Aksa'nın kapılarından olan Hitta Kapısı civarında namaza gelenlere saldırdı ve onları Mescid-i Aksa'ya sokmadılar.

Bu saldırıların işgal polisinin Babu'r-Rahme Namazgahı'nı yeniden kapattırmak için işgal mahkemelerine başvurmasıyla aynı zamana denk gelmesinin tesadüfi olmadığı dile getirildi.

İslami Vakıflar, Faaliyetler ve Kutsal Mekanlar Meclisi tarafından dün yapılan açıklamada işgal polisinin Babu'r-Rahme Namazgahı'nın yeniden kapatılmasını sağlamak amacıyla işgal mahkemelerinde tehlikeli bir dava açtığına dikkat çekilmişti.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3560478/isgalci-israil-gucleri-namaz-kilanlara-saldirdi