Karamollaoğlu: FETÖ'nün siyasi ayağı AK Parti'nin kendisidir

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, KRT TV'de yayınlanan 'Siyaset Gündemi Programı'nda gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karamollaoğlu'na AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş'un "FETÖ illaki siyasete bulaşmıştır" sözleri hatırlatıldı. FETÖ'nün siyasi ayağına ilişkin bir soru yöneltilen Karamollaoğlu dikkat çeken ifadeler kullandı.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, FETÖ'nün siyasi ayağının AK Parti olduğunu söyledi. AK Parti'nin kuruluşunda Fethullah Gülen'le ittifak halinde olduğunu vurgulayan Karamollaoğlu, "Daha yola çıkarlarken ittifak ederek çıktılar. Adalet mekanizmasını bütünüyle onlara kim teslim etti? Ben mi yaptım? İçişleri Bakanlığı'na, Emniyet'e bütünüyle onlar hakim oldu. Kim yaptı bunu? Ben mi yaptım?" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun sözleri şu şekilde:

Ben çok net ifade ettim bunu daha önce. Siz takip etmediyseniz üzülürüm. FETÖ'nün siyasi ayağı dediğiniz ayak AK Parti'nin kendisidir. Bu bir gerçek. Fethullah Gülen'i, o hareketi siyasetin içerisine kim soktu? AK Parti soktu. Daha yola çıkarlarken ittifak ederek çıktılar. Adalet mekanizmasını bütünüyle onlara kim teslim etti? Ben mi yaptım? İçişleri Bakanlığı'na, Emniyet'e bütünüyle onlar hakim oldu. Kim yaptı bunu? Ben mi yaptım? Özellikle askeriyede... Öyle bir kurgu var ki orada. 'Devlete nasıl yerleşiriz?' İmtihana dönsün her şey. Liyakat değil imtihanla alınsın. İmtihan müessesine hakim olursak suyu baştan keseriz. Öyle oluşmaya başladı bu işler.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3462925/karamollaoglu-fetonun-siyasi-ayagi-ak-partinin-kendisidir