Onyekuru Galatasaray'a imzayı attı: Evime döndüğüm için mutluyum

Galatasaray Başkanı Cengiz ve İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak, Monaco'dan kiralanan Henry Onyekuru ile anlaşma imzaladı.

Florya Metin Oktay Tesislerinde imza töreninde konuşan Mustafa Cengiz, Henry Onyekuru'nun yeniden takıma dönmesini değerlendirirken, "Dünya çapında 100 milyona yakın sempatizanımız 30 milyonu aşkın taraftarımız Onyekuru’nun yuvasına dönmesini bekledi ve istedi. En önemlisi bu. Bizi çok daha onurlandıran, taraftarımızı da sevindiren, onun da bunu şiddetle istemesi, bunu bulunduğu kulübe de açıkça beyan etmesi” dedi.

Onyekuru’nun kendisine gelen diğer teklifleri reddettiği bilgisini veren Cengiz, “Diğer tekliflere dönüp bakmadı bile. Bu Galatasaray’ı bir araya getiren, bizi bir arada tutan ruh. Galatasaraylılık bir kültür, bir varlık bu anlamda” ifadelerini kullandı.

Nijeryalı futbolcuya teşekkür eden Başkan Cengiz, transferin camiaya hayırlı olmasını diledi.

"EVİME DÖNMEKTEN ÖTÜRÜ MUTLUYUM"

Galatasaray’a kiralık olarak dönen Onyekuru ise çok mutlu olduğunu belirterek, “Evime dönmekten dolayı çok mutluyum. Burası benim evim. Umarım şampiyon olacağız. Burada olmaktan dolayı çok büyük mutluluk ve heyecan duyuyorum” sözleriyle geri dönüşünden duyduğu sevinci dile getirdi.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3458708/onyekuru-galatasaraya-imzayi-atti-evime-dondugum-icin-mutluyum