AGD Siyer-i Nebi sınavı sonuçları açıklandı

AGD'nin her yıl düzenli olarak Türkiye'nin il ve ilçelerinde yaptığı "Liseli Gençler Efendimizin İzinde - Siyer-i Nebi" yarışması sınavı sonuçları merakla bekleniyordu.

AGD Genel Başkanı Salih Turhan'ın da "kaybedeni olmayan yarışma" şeklinde tanımladığı Siyer-i Nebi" yarışmasının sonuçları açıklandı. Ülke birincisi, il birincisi ve ilçe birincilerinin belli olduğu yarışma sonuçları https://birikim.k12.tr/siyer/ adresinde yayınlandı.

Sınava katılan öğrenciler ve aileleri "AGD Siyer-i Nebi sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusunun cevabını arıyordu. Sınav sonuçlarına yoğun ilgi yaşanırken, sınav soru ve cevapları geçtiğimiz günlerde AGD TV'den canlı olarak açıklandı.

Lise öğrencilerini kapsayan Siyer-i Nebi yarışması "Liseli Gençler Efendimizin İzinde" sloganıyla düzenleniyor.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÖDÜLLERİ

Türkiye genelinde yapılan değerlendirme neticesinde ilk beşe giren öğrencilere tek kategoride olmak üzere AGD Genel Merkezi tarafından ödüllendirilecek.

Ödüller:

Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilerin puanlarının eşit olması durumunda sıralamada ay, gün ve yıl olmak üzere küçük olan yarışmacının puanı dikkate alınacaktır.

AGD şubelerin ödülleri:

Bütün şubeler ödülünü ve kaç öğrenciye verileceğini kendisi belirleyecek.

AGD SİYERİ NEBİ SONUÇLARI AÇIKLANDI

Günlerdir beklenen Siyeri Nebi sınav sonuçları nihayet açıklandı. Siyer-i Nebi sınavı birincileri de belli oldu. Sonuçları TC kimlik numaranızı girerek https://birikim.k12.tr/siyer/ adresinden öğrenebilirsiniz.

SİYER-İ NEBİ SINAVI YARIŞMASI ÖDÜLLERİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Açıklanan sınav sonuçları kadar ödüllerin ne zaman ve nerede verileceği de merak konusu oldu. 31 Aralık Mekke'nin Fethi Gecesi'nde il ve ilçe düzeyinde ödüller verilecek.

- Milli Gazete, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3451139/agd-siyer-i-nebi-sinavi-sonuclari-aciklandi