Cani anne ülkeyi ayağa kaldırdı!

Korkunç olay, ABD'nin Indiana eyaletine bağlı Wolcott kasabasındaki bir hastanede meydana geldi. Bir süre önce karın ağrısı ve kusma şikayetiyle hastaneye başvuran çocuğa, yapılan tetkiklerin ardından lösemi teşhisi konuldu.

15 yaşındaki oğlunun dışkı enjekte etmekle suçlan anne yedi yıl hapse mahkum edildi.

İlçe Savcılığı sözcüsü Michael Leffler, Tiffany Alberts'ın hapis cezasını takiben beş yıl gözaltı süresine hizmet edeceğini söyledi.

Çocuk hastanede kontrol altına alındı

Hastanede kontrol altına alınan çocuğun kan tetkiklerinde yalnızca tüylerde görülebilen bir organizma tespit edildi. Bu tespitin ardından şüphelenen hastane çalışanları çocuğun odasındaki güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi.

Kamera kayıtlarında ortaya çıktı

İncelenen kamera kayıtlarında, Tiffany Alberts isimli cani annenin çocuğun ilaçlarının verildiği serum torbasına şırınga ile bir şey enjekte ettiği görüldü. Bu duruma istinaden yapılan araştırmada cani anne sorguya alındı. Alberts'ın avukatı James Voyles yorum yapmaktan kaçındı.

Suçunu itiraf ett

Cani anne yapılan ilk sorgusunda kamera kayıtlarındaki görüntüleri kabul etti ancak serum şişesine dışkı değil su enjekte ettiğini söyledi. Ancak derinleştirilen sorgulama kapsamında tuvalette bir kutu içinde dışkı sakladığını ve onu çocuğunun serumuna enjekte ettiğini kabul etti. Emniyetteki sorgusunun ardından mahkemeye sevk edilen kadın 7 sene hapis cezasına çarptırıldı.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3448946/cani-anne-ulkeyi-ayaga-kaldirdi