Rıdvan Dilmen'den Beşiktaş taraftarına övgü: Helal olsun

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, NTV'deki futbol programında Beşiktaş - Gençlerbirliği maçının ilk yarısını değerlendirdi.

Programda maça dair önemli değerlendirmelerde bulunan usta yorumcu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş taraftarından övgüyle bahsetti.

Beşiktaş taraftarının tepkisine yönelik olumlu değerlendirmelerde bulunan Dilmen, "Ahmet Bey'in bir açıklaması var. Federasyona tehditvari açıklamalar. Süre veriyoruz ya kayıtları açıklasınlar ya da mahkemeye gideceğiz. Ben açıkçası bu üsluba saygı duymuyorum. Beşiktaş taraftarını ise bir o kadar da tebrik ediyorum. Beşiktaş taraftarı tarihe geçmiştir bugün. Helal olsun. Beşiktaş taraftarlarına helal olsun, Fırat Aydınus ile kafa yapıyorlar. Bugün Beşiktaş taraftarı tarihe geçti. Ezilen bir hakem gördüler, içlerine sindiremediler" dedi.

Ayrıca Beşiktaşlı taraftarların tutumuyla ilgili konuşmasını sürdüren Dilmen, "Beşiktaş taraftarı Fırat Aydınus ile, MHK ile, Türk futbolu ile makara yapıyor. Ahmet beyin yaptığı mı daha çok can acıtır, Beşiktaş taraftarının yaptığı mı? Bugün Beşiktaş taraftarı güzel bir imza atmıştır. Doğru, haklı şekilde, fair play içinde şahane şekilde MHK ve TFF camiasını eleştirmiştir. Antrenörünü ve kendi oyuncusuna da yapmıştır bunu. Gençlerbirliği'nin oyunu ve Beşiktaş taraftarının duruşu beni etkileyen şey. Bu maç artık 2-1 de, 3-1 de bitse beni ilgilendirmiyor" ifadelerini kullandı.
 

Diğer taraftan Beşiktaş'ın Gençlerbirliği karşısında maçın ikinci yarısında galip gelceği tahmininde bulunan Dilmen, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bu maçı Beşiktaş, %99.9 kazanır. İki değişiklik yapar, çevirir. Bence Gençlerbirliği çok iyi başladı. Çok beceriksiz oyuncuları var Beşiktaş'ın. Bir şekilde maçı 9 kişi götürmek kolay değil. Zaten en önemli oyuncularından 3'ü sakat, cezalı. Bence ikinci pozisyonda VAR hakemi doğru yaptı. Kırmızı değil demem. Diyeceksiniz ki neden hakeme sallıyorsun. Vida bir faul yapıyor rakibine. Beşiktaş taraftarı niye faul vermediğini biliyor, kart vermesi gerektiğini de biliyor. Gözünün önünde faul vermiyor. Rakip oyuncu itiraz ediyor ki eder insansın. Sonra sarı kartı veriyor. Orasını kollama artık. Oyuncu küfür ettiyse asla kabul etmem. Oyuncuyu bitirdin zaten. %100 faulü vermedin, itirazı cezalandırdın sonra kollama artık."

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3446233/ridvan-dilmenden-besiktas-taraftarina-ovgu-helal-olsun