Türkiye batar diyen Deutsche Bank batıyor!.

Almanya’nın en büyük bankası Deutsche Bank tasarruf tedbirleri kapsamında 6 bin kişinin işine son verirken, aynı zamanda 300 şubesini de kapatacağını açıkladı.Deutsche Bank, maliyetlerini düşürebilmek amacıyla alınacak yeni tasarruf tedbirleri kapsamında 6 bin kişinin işten çıkartıldığını, 300 şubenin de kapatılacağını açıkladı.

200 MİLYON EUROLUK TASARRUF PLANLANIYOR

Özel Müşteri İşleri Bölümü Başkanı Manfred Knof, tasarruf için daha önce planlanan 600 milyon euro tasarruf rakamını 2022 yılına kadar 1 milyar euro seviyesine çıkaracaklarını açıkladı. Banka genelinde kemer sıkma politikalarının kararlılıkla sürdürüleceğini belirten Knof, Deutsche Bank'a bağlı olan Postbank'ın şubelerinde de azalmaya giderek 200 milyon euroluk tasarruf yapmayı planladıklarını duyurdu.

2020'YE KADAR 18 BİN KİŞİ İŞTEN ÇIKARILACAK

Toplamda 91 bin çalışanı bulunan Deutsche Bank'ın aldığı tasarruf tedbirleri kapsamında 2022 yılına kadar 18 bin çalışan işten çıkarılacak. Deutsche Bank Yönetim Kurulu Başkanı Christian Sewing, tasarruf tedbirleri ile birlikte yeniden hizmet ağırlıklı bir yapılanmaya gidildiğini belirterek, "Müşterinin ihtiyaçlarına göre müşterilerimizin bizi istedikleri yerde olacağız. Gelecek de artık kısa vadeli karlarla ilgili değil, yalnızca sürdürülebilir büyüme ile ilgili olmalıdır" sözleriyle Deutsche Bank'ın yeni stratejisini açıkladı.

Deutsche Bank, Türkiye’de faaliyet gösteriyor…

Ağustos 2009’da Alman yatırım bankası Deutsche Bank, 1909 yılında açılan İstanbul Şubesi ile Türkiye’de faaliyetlerine başlamasının 100. Yılını kutlamıştı. Bankanın İstanbul Şubesi, Deutsche Bank’ın Londra’dan sonra açtığı ilk yurtdışı şubesiydi. 

Deutsche Bank Almanya ekonomisinin Avrupa ve Amerika ile finansal ilişkilerini düzenlemek için kurulmuştu…

150 yıl önce kurulan ve günümüzde Almanya dışında tüm dünyaya yayılan Deutsche Bank’ın parolası: “Almanya’nın yurt içi ekonomisini Avrupa ve Amerika ile olan finansal ilişkilerini istikrara sokmak”. 1870’te kuruluşundan sonra Bremen ve Hamburg’ta ilk yurt içi şubelerini açan Deutsche Bank; daha sonra Londra, Şangay, Arjantin, Uruguay gibi ülkelerde yurt dışı temsilciliklerini açtı. Büyüme sonrasında Deutsche Bank kurumlaştı. Endüstriyel yatırımlarda bulunarak ülkenin kalkınmasını hızlandırdığı gibi egemenliğini de güçlendirmişti. Deutsche Bank büyük iştirakleri ve yatırımları finans etti. Kuzey Pasifik ve Bağdat Demiryolları, ilaç firması Bayer, çelik üretim tesisi Krupp bunlardan sadece bazıları. Merkez ofisi Frankfurt am Main’de olan Deutsche Bank AG; Federal Almanya Cumhuriyeti yasaları altında kurulmuş bir anonim şirket. Günümüzde Denetleme Kurulu’nun başkanı Dr. Paul Achleitner’dir. Yönetim Kurulu Christian Sewing (Başkan), Garth Ritchie, Karl von Rohr, Frank Kuhnke, Stuart Lewis, Sylvie Matherat, James von Moltke, Werner Steinmüller, Frank Strauß’den oluşur.

Deutsche Bank 10 ülkeden çekiliyor, 15 bin kişiyi işten çıkarıyor

Almanya’nın bankacılık devi Deutsche Bank geçtiğimiz aylarda, 10 ülkeden çıkacağını ve15 bin kişiyi işten çıkaracağını açıklamıştı.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3428444/turkiye-batar-diyen-deutsche-bank-batiyor